Przeziębienie w ciąży
Dziewczynyco brac na kaszel i swędzące gardło?
Odpowiedz
Sinka-mysle,ze powinnas zadzwonic do lekarza z tym pytaniem.Ja wystrzegam sie wszelkich lekarstw podczas ciazy, a n swedzace gardlo zawsze mi pomogla herbata z cytryna i wit.C Ale lepiej pytaj lekarza!
Odpowiedz
syrop prawoslazowy, tabletki tymianek i podbial, pastylki propolisowe- co do tego ostatniego to niech lekarz lub farmaceuta powie czy napewno bo rozne chodza opinie,ja w ciazy bralam i bylo ok.a z domowych sposobow to mozesz sprobowac possac lyzeczke masla, jak sie rozpusci to zlagodzi swedzenie w gardle.
pozdrawiam
Odpowiedz
Jesli kaszel wynika głównie, albo tylko ze swędzenia (tzn. jest \"mechaniczny\") to możesz kupić w aptece tabletki isla - one nie mają żadnych substancji czynnych, więc sa całkowicie bezpieczne w ciąży, a składają sie z wyciągu z jakiegos wodorstu czy porostu i powlekaja gardło delikatnym filmem, który łagodi podrażnienia. Wypróbowałam je wiely razy z dobry skutkiem, kiedy po kilku godzinach wykładów nie byłam w stanie wydusić słowa bez ataku kaszlu. W domowych pieleszach niezłym sposobem jest jedzenie rzadkiego ciepłego kisielku - również dobrze \"powleka\".
Jesli masz w gardle stan zapalny i uważasz, że on sie rozwija, a nie tylko podrażenie, to na pewno w ciąży można tantum verde - również bardzo skuteczne. Nie radziłabm tylko przesadzac z dawką, bo to jest dosc silny lek i choć ciazy nie szkodzi, to nie warto się nim za bardzo truć. Pamiętam, że zanim tantum zaczęło być modne i reklamowane, było na receptę (jestem weteranką problemów z gardłem i zatokami, a zawód tylko mi nasila, więc doświadczenia wieloletnie Wink ).
A jesli oprócz pojedynczej drobnej dolegliwości ogólnie czujesz się źle, to nie lecz się sama tylko zadzwoń do lekarza.
Odpowiedz
Propolis, woda ciepla z miodem i cytryna, tantum verde - ponoc mozna i w kazdej gazecie pisze ze to lekarze polecaja, ale zapytaj gina.
Odpowiedz
Cytat:możesz kupić w aptece tabletki isla

Mnie te tabletki na początku ciąży polecił farmaceuta przy przeziębieniu i dodał, że poza miodem, cytryną i sokiem malinowym to już niewiele więcej mi można :-)
Odpowiedz
słyszalam ze miód w czasie ciązy jest szkodliwy ja bym go nie polecala
Odpowiedz
Mnie przy przeziębieniu mój gin polecił syrop dla dzieci Drosetux i duzo witaminy C- mówiłam mu, że wcześniej brałam Rutinoskorbin i piłam mleko z czosnkiem,miodem i masłem i czy to jest dozwolone bo są rózne zdania na ten temat to powiedział mi, że moge nadal to pić że nie ma przeciwskazań.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=patrycja1982]
słyszalam ze miód w czasie ciązy jest szkodliwy ja bym go nie polecala

A to widzisz, pierwsze slysze. Od samego poczatku ciazy katuje sie miodem. Od kilku dni pije wode z miodem i cytryna. Slyszalas tak bo mowia tak ludzie, czy lekarz ? Moze to tak ja z malinami ???
Sok z malin pic mozna, ale nie wolno naparu z lisci malin, chyba ze na wywolanie porodu.
Odpowiedz
Wiem, że pediatrzy odradzaja miód ze względu na alergię
Odpowiedz
macie jakies sposoby na kaszel w ciazy? od kilku dni mnie meczy i nie przechodzi, pozatym nie mam zadnych innych objawow. moze powinnam pojsc do lekarza? wolalabym po domowemu sobie poradzic wiec piszcie co o tym sadzicie

Edycja / DzikaMysz 2014-07-04 23:30 / Łączenie tematów
Odpowiedz
\"miodziarskie\" tradycje w mojej rodzinie karzą wszystko traktować miodem ... miód do picia (oczywiście bez procentów), miód do lizania, w herbacie, kawie, na chlebie, miód na okłady - świetny na gojenie się wszystkiego ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no ale trzeba lubić ...

z lekarstw - tabletki do ssania \"tymianek i podbiał\"
Odpowiedz
no taaaa,przeciez miod...
ech, ciaza nie sprzyja mysleniu.dzieki za przypomnienie
Odpowiedz
Miodek jest dobry na wszystko, ale .... możesz dostać biegunkę!!!!!! Uważaj wiec z dawkowaniem. ja polecam syrop homeopatyczny Stodal.
Odpowiedz
PiBi, dzięki miodkowi przy okazji Madness załatwi dwie sprawy - kaszel i zaparcia Wink
Madness, mi zawsze pomaga miód z cytryną
Odpowiedz
Miodek, tableteczki Propolis ! i miodek raz jeszcze Smile
Odpowiedz
Można tez zażywać jakieś \"glony\" w aerozolu na suchość - dziś sama kupiłam i jakos z przyzwyczajenia czytam ulotki - mozna stosowac w ciązy bo to sama \"natura\"!!!
Odpowiedz
Tantum verde i na szyję okład na noc z amolu
Odpowiedz
no wlasnie nie wiem czy amol mozna w ciazy ? O.o
Odpowiedz
mozna napewno.dzieki dziewczyny za rady, miod zajadam calymi lychami
Odpowiedz
ja jak byłam w ciąży z Franusiem na kaszel piłam syrop z cebuli
Odpowiedz
No ładnie Madness. Ty masz kaszel a mnie boli gardło i chyba katar się zaczyna ehh Sad
Odpowiedz
ja dziś jestem potwornie chora...na gardło wzięłam już chyba wszystko, strasznie się martwię, nic mi nie pomaga, a wzięłam mega ilości miodu, cytryny, szałwią płukałam już chyba z 10 razy, do tego syrop z cebuli i tantum verde w aerozolu
Odpowiedz
zuzanna, ja mimo zlotych rad jutro ide do doktora,kaszel trwa od niedzieli wiec juz troche za dlugo.wole wiedziec ze to nic powaznego wiec jesli twoje chorobsko cie meczy to tez udaj sie do lekarza.
zdrowia wszystkim mamom
Odpowiedz
mnia zaatakowało dziś, wczoraj chyba klima w samochodzie mnie załatwiła i ta okropna pogoda
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości