zaparcia w ciąży.pomocyyyyy!!!
Jak moja córcia miała zaparcie dostałam syrop duphalac, można go stosować w ciąży w przypadku bezwzględnej konieczności. Najlepiej spytać gina. Skoro niemowlakom można go podawać to chyba kobietą w ciąży też. ten syrop kosztuje ok 10zł.
Odpowiedz
Mnie pomagało dodawanie do jogurtu naturalnego, posypywanie kanapek, zup pestkami słonecznika, sezamem, pestkami dyni, prażonym siemieniem itp. Sezam, dynię można trochę zmielić - te różne pozytywne lepiej się przyswajają. Można też trochę je poprażyć wcześniej.
Podobno siemię ugotowane na klajster (sporo wody warto dodać, jakoś mi znikała) i w postaci klajstra jedzone też dobre na to. Znaczy - ziarenka się nie rozgotują, klajster robi się z płynu.
Mąż mi jeszcze prażył płatki owsiane i jęczmienne i do szpitala przynosił. Też je używałam do posypywania innych potraw.
A swoją drogą - zanim to wszystko wprowadziłam w życie, jak mi w szpitalu zapodali żelazo, uj, źle było, źle...
Odpowiedz
zaisa, twoje sposoby oprocz tego ze pewnie skuteczne to jeszcze bardzo apetycznie sie przedstawiaja Wink no moze nie klajster z siemienia... ale reszta super! wprawdzie zaparcia juz minely ale wyprobuje twoje sposoby bo mi apetytu narobilas Wink
pozdrawiam
Odpowiedz
SmacznegoSmile
A z tym klajstrem to jak go ze dwa razy zrobiłam i oczywiście za dużo było, by normalny człowiek to zjadł, to dodawałam do zupy, jeszcze na etapie gotowania. Nie gryzłoWink
Odpowiedz
tabletki z lnu, tak jak i na zgagę....rewelacja....
Odpowiedz
podrzucam dla nowych ciezarowek
Odpowiedz
dodaję jeszcze Actimel raz dziennie i poranny talerzyk zupy (mlecznej lub nie) z płatków owsianych
Odpowiedz
ja nie mam całe szczęście w ciąży tych problemów, ale podnoszę wątek dla Małego Borsuka Wink
na mnie od zawsze działa kawa, ale ten sposób polecam tylko mamusiom o ustabilizowanym ciśnieniu Big Grin
Odpowiedz
Dziękuję bardzo, KiniuSmile. Co prawda- po przeczytaniu tego wątku doszłam do wniosku, że wypróbowałam już chyba wszystkie sposobySmile... ale może jestem zbyt niecierpliwa i za szybko się zniechęcam??? Spróbuję bardziej metodycznieWink
Odpowiedz
a probowalas czopki glicerynowe? pojawily sie juz w tym watku. jak dla mnie okazaly sie najskuteczniejsze no i oczywiscie dieta odpowiednia tez nie zaszkodzi. trzymaj sie
Odpowiedz
Przez żelazo znowu je mam. Moja ginka powiedziała, że najlepiej pić dużo kefiru, jogurtów, jeść dużo owoców itp... zastosowałam się i przez ostatnie dni wypijałam litr kefiru, zjadałam po 4 jogurty, zjadałam mnóstwo owoców i... podziałało Smile
Odpowiedz
mieszanka studencka - bakallandWink
Odpowiedz
Wykop wszechczasów Smile Próbowałam już wszystkiego co można zjeść albo wypić.Nic nie działa Sad W toalecie nie byłam już tydzień . Jak to jest z tymi czopkami ,mogę je kupić bez recepty ?
Odpowiedz
Możesz, czopki glicerynowe. Pijesz dużo? może sok z kapusty kiszonej by pomógł? owsianka? śliwki suszone? sok z marchewki? sok z jabłka?
Odpowiedz
PiBi wszystko wyżej wymienione mam przetestowane,nie próbowałam tylko np. zapijać owsianki sokiem z kapusty,raczej spożywam osobno Big Grin Może to byłby sposób Big Grin Jutro rano biegne do apteki ,bo samopoczucie tragiczne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości