1% - pytanie
Kilka dni temu zadalam pytanie o to w watku \'z finansowym wsparciem\', ale ze odzew jest bliski zera, to zakladam nowy watek, ktory, po otrzymaniu informacji, skasuje.

Od jakiegos czasu zastanawiamy sie nad zlozeniem wniosku o status organizacji pozytku publicznego, co przynosi korzysci zwiazane z tzw. 1%. Ale i tez zobowiazania finansowe.

I tu prosba do osob, ktore chcialyby wesprzec stowarzyszenie przekazujac 1% na nasze konto.
Czy mozecie przeslac mi na moj priv wuch@gazeta.pl info, ze chcielibyscie to zrobic (gdyby byla taka mozliwosc). I jesli komus to nie przeszkadza, to kwote z tegorocznego 1%? Obiecuje dane po prostu posumowac i wymazac z pamieci, i swojej i komputera. Zalezy mi na zorientowaniu sie, czy przekroczymy w ten sposob kwote 1000 zl, bo najprawdopodobniej tyle by wyniosla oplata za sprawozdawczosc finansowa.

Monika
Odpowiedz
Moniko ja moge przekazać 1% choć w chwili obecnej kwota bedzie marna i wole przekazywać dowolna kwote co miesiac na konto. W tym miesiącu przesłałm sugerowane 10 zł składki. Ale mnie mozesz wpisać.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Monisiu, mnie też wpisz na 1%. Z wielką chęcią przekażę i mężuś też.

Buzaiki
Odpowiedz
Ja płacę 1% od dwóch lat i nadal to planuje robić. Jesteśmy z mężem też zaangażowani finansowo w adopcji na odległość (mam dziecko w w Zambii), które wspomagamy tam finansowo, dlatego nie jestem w stanie wpłacać na to stowarzyszenie comiesięcznych składek, a głupio by było płacić marne 1zł, bo sobie wyobrażam co księgowa by powiedziała przy księgowaniu takiej wpłaty.
Odpowiedz
o ile wyjdzie jakis podatek to go przekazemy a także i namówimy innych w rodzinie ... przyznam ze dużo tego nie bedzie....

pozdrawiam

Agata
Odpowiedz
Wuchowa, damy radę. 1000 zł myślę, że uda się zebrać. Ja w każdym razie się piszę.
Odpowiedz
ja tez sie pisze.kompletnie nie mam pojecia jak to sie robi ale jak mi powiesz to sie dostosuje
Odpowiedz
Madness, to nic wielkiego. W rocznym zeznaniu podatkowym obliczasz 1% od podatku, jaki pownnaś zapłacić za dany rok, wpisujesz tą kwotę w odpowiednią rubryczkę i przed złożeniem PITa w Urzędzie Skarbowym robisz przelew na wpisaną kwotę (albo wyższą) na konto wybranej organizacji pożytku publicznego. W rozliczeniu podatku Urząd Skarbowy odliczy Ci tą kwotę od naleznego podatku i zwróci razem ze zwrotem podatku (jeśli taki masz).
Jak tylko bedzie taka możliwość, to jestem pewna, że na stronie pojawi się takie step-by-step przewodnik. Smile
Odpowiedz
Ja mogę wpłacić jakąś określoną sumę przekazem, bo nie rozliczam się z podatków. Kiedyś płaciłem podatki, bo myślałem, że będą służyć ludziom. Ale już więcej nie zapłacę ani grosza, bo złodziejom nie będę oddawał swoich ciężko zarobionych pieniędzy. A oni je będą trwonić na pogaduszki o teletubisiach i innych duperelach oraz przyznawać sobie diety, a resztki które zostaną chcą dopiero dzielić na szkoły, drogi itp. Precz z setkami posłów i ministrów którzy przejadają podatki podatników. Wiecie ile by było pieniędzy!!!! Bylibyśmy najbogatszym krajem w Europie. Oni szukają pieniędzy na oświatę, lekarzy u rencistów i w podnoszeniu podatków, a wystarczyło by żeby sobie pensje poobcinali. Ja jakbym raz w życiu dostał miesięczną wypłatę ministra, posła i ich diety to nie miałbym teraz problemów z kredytami i życiem. Ale się rozpisałem, ale to złość i bezsilność przemawia przeze mnie.
Odpowiedz
Renatai marek-numer konta jest na stronie głównej
Odpowiedz
trzeba jeszcze kliknąć-kontakt
Odpowiedz
nie rozliczam sie bo nie pracuje i nie mam dochodów, ale wysłałam na konto dzisiaj na poczcie 20zł, niewiele ale mam nadzieje że sie przyda, postaram sie przesyłać raz w miesiącu pare groszy Smile Pozdrawiam!
Odpowiedz
Moniko, mozesz i mnie dopisac do listy 1% skontasktuje sie z Toba na priva i ewentualnie napiszesz mi jak jeszcze moge pomoc Smile
Odpowiedz
Moniczko ,ja tezsię zgłaszam na listę 1%. Za rok poprzedni podatek wyszedł mi minimalny ,bo jeszcze się załapałam na ulgę w związku z zakupem mieszkania. W tym roku tez mi trudno to oszacować ,bo prowadzę działalnośc gosp i jak urodzę córeczkę w lipcu to idę na macierzynski i nie będę mieć dochodu
Odpowiedz
Dzieki za odpowiedzi - wszystkim. Z zadeklarowanych kwot wychodzi juz ponad 500 zl. Do tego grupa osob, ktora napisala, ze chca w ten sposob sie wlaczyc w pomoc juz nie podajac ew. szacunkow. I jeszcze krewni i znajomi krolika zostaja. Wink I troche osob, ktore wplaca 1% jesli sie zrobi wokol tego odpowiedni poziom halasu.

1% to korzysci w postaci wplywow, ale tez i zobowiazania, ktore kosztuja. Sens wchodzenia w to jest tylko wtedy, gdy te pierwsze sa wieksze od tych drugich. Intuicja podpowiada mi, ze powinnismy dac rade, tym bardziej, ze ilosc osob zwiazanych ze strona bedzie rosla.

Do powrotu do Polski zostalo jeszcze mi troche czasu. Zobaczymy, jak sie sprawa finansow rozwinie.

Monika
Odpowiedz
Moniko, ja też dopisuję się do chętnych na oddanie 1%. Na ogół to była kwota ok. 50-60 zł, mam nadzieję, że nasze dochody wzrosną, wtedy i 1% będzie wyższy :mrgreen: Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedz
Moniko, wszędzie szukam i nie znajduję, czy jest gdzieś adres Stowarzyszenia oprócz numeru konta? Mój bank do przelewu potrzebuje oprócz numeru konta jeszcze stałego adresu. Kasę mogłabym wysłać juz dzisiaj Big Grin pozdrawiam
Odpowiedz
zaraz Ci wysle, siedziba stow jest w prywatnym mieszkaniu i obiecalam wlascicielce, ze bede jak najrzadziej podawac ten adres publicznie

m
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości