puste jajo płodowe
Potrzebuję pomocy, czy tkanki, podczas łyżeczkowania mogą ulec zniszczeniu i nie być przekazane do badania histopatologicznego?? Może ktoś zna kogoś kto mi pomoze w tej sprawie? Czy zarodek może się wchłonąć całkowicie tak że nie pozostanie po nim żadnego śladu?

Wiem że to trudne specjalistyczne pytania, ale chodzi mi w nich nie tylko o wiedze medyczną ale też o praktykę, tzn. czy lekarze wszystko, absolutnie wszystko jest po abrazji przekazane do badania??

Jeśli te pytania są za trudne, by napisać co kolwiek to przepraszam.
Odpowiedz
Widze, że moje pytania są zbyt trudneSad

Popytajcie prosze o to swoich lekarzy ginekologów: czy w 11 tygodniu ciąży można wydobyć w całości czyli w jednej części jajo płodowe? Mój ginekolog uznał taką sytuację za bardzo mało prawdopodobną, a radca prawny w odpowiedzi ze szpitala napisał że wyciągnięto w całości jajo płodowe i było puste tzn. bez zarodka.

Proszę o odpowiedź
Odpowiedz
Jaka moze byc przyczyna i czy mam szanse na kolejna zdrowa ciaze?
Bardzo dziekuje za odpowiedz
Odpowiedz
Rossinko - bardzo mi przykro, ze az trzy razy musialas przez to przechodzic.

Aby znalezc przyczyne, to trzeba wykonac szereg badan. To one podpowiedza, co moze byc nie tak.
Warto tez znalezc lekarza, ktorzy NAPRAWDE sie zajmie Toba.

Jest tez mala szansa, ze po prostu byly to przypadkowe poronienia i nastepna ciaza zakonczy sie zdrowym dzidziusiem.

Jesli mozesz, to napisz:
- jakie badania juz mialas wykonane
- skad jestes.
Moze dziewczynom uda sie podpowiedziec jakiegos dobrego lekarza.

Tutaj na forum jest kilka osob, ktore po 3 poronieniach urodzily dzieci. Ale kazdy przypadek jest inny i kazda z nas boryka sie z innymi problemami zdrowotnymi.

Serdecznosci,
Monika
Odpowiedz
No wiec tak po drugim poronieniu zrobilam takie badania jak :
toxoplazmoza IgG-ujemny IgM-ujemny
p-ciala kardiolipinowe- ujemne
p-ciala jadrowe-ujemne
p-ciala Tarczycowe a TPO,a-TG ; GDYZ STIERDZONO LEKKA NIEDOCZYNNOSC TSH= 5,35 ,ale wyszly ujemne
Usg-tarczycy -prawidlowe
progesteron w 23dc -17,98 ( norma 5-20 )
LH- W normie
FSH -w normie
Homocysteina-w normie
Insulina-w normie
Kariotyp dla obojgu Rodzicow-prawidlowy
Estradiol-w normie
USG-macicy -prawidlowe ;wykluczono dwuroznosc i patologie macicy

Nie zrobilismy jednego podstawowego badania --- badania nasienia meza.
Jesli ono okaze sie prawidlowe to niewiem gdzie mam szukac juz nadzieji Sad
Odpowiedz
Rossinko bardzo mi przykro z powodu Twoich strat.... :\'(
Dwie moje koleżanki miały puste jajo - jedna z nich jest obecnie w 22 tyg ciąży i jak na razie wszystko jest ok.
Kiedyś wyczytałam że powodem pustego jaja MOGĄ być bakterie w nasieniu, ale nie wiem czy to sprawdzona teoria. Może warto zrobić posiew nasienia, choć wiem że nasi mężczyźni są do tego niechętni.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
(*)(*)(*)...
Odpowiedz
Rossinko, ciezko zyc z jedna strata, jeszcze gorzej, gdy nastepuja kolejne.
Gdy poronilam w 10tc, przyczyna byl pusty pecherzyk. Wyczytalam, ze \'winowajcą\' moga byc bakterie. Maz zrobil posiew.I byly...
Ale czy moglabys odpowiedziec, w jakim czasie po stracie robilas badania na przeciwciala. bo przeciwciala maja to do siebie, ze lubia skakac. Mi na przyklad wychodzily tylko w ciazy lub tuz po.
Czy bralas jakies leki w ostaniej ciazy. Bo zastanawiam sie, czy w Twoim przypadku, w przyszlosci, nie nalezy rozwazyc, mimo braku stwierdzonych przeciwcial w badaniach, brania odpowiednich lekow( heparyna, acard, encorton?)Czy nie warto szukac lekarza, ktory ma do czynienia z takimi lekami w ciazy i by rozwazyl zasadnosc brania takich lekow u Ciebie?
Na razie nic mi nie przychodzi do glowy poza sprawdzeniem ewentualnie badan w kierunku trombofilii.
Moze jeszcze ktos pomoze...
Zycze wytrwalosci w znalezieniu przyczyny
Beata
Odpowiedz
Witaj, mamakasia. Ja też mialam puste jajo płodowe. NIe miałam łyżeczkowania, bo to się działo w Anglii, dali mi w poniedziałek tabletkę-mifepristone(oni to tez stosuja przy robieniu aborcji chyba do 12 tyg ciąży), potem za 3 dni w srode w szpitalu podali mi dopochwowo 4 tabletki i po około 2 godzinach wydaliłam puste jajo płodowe, było całe, miało ok. 5cm długosci (tak na chłopski rozum), widziałam wszystko, naczynia krwionosne w błonce, itp.ale bez zarodka - czytałam, że przy pustym jaju płodowym, zawiązki zarodka mogą się przestac rozwijac (jesli doszło do zapłodnienie i na poczatku zarodek zył) i zostac wchłonięte w organizm matki lub zostac wydalone podczas poronienia. Mam nadzieję, że to co napisałam Ci pomoże. Pozdrawiam, Karolina.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości