duphaston a cykl / ciaza
dziewczyny, czy ktoras z was leczona byla duphastonem bezposrednio przed zajsciem w ciaze?
jesli tak, to czy mozecie powiedziec jak go bralyscie - tzn w jakich dniach cyklu i jak dlugo?

pozdrawiam
Odpowiedz
Ja dostałam duphaston zaraz jak pojawiły sie 2 kreski.
I dawke miałam 2x1.
Ale to chyba w niczym Ci nie pomoze. A lekarz chyba podał Ci dawkowanie.
Odpowiedz
malgoncia - espertem nie jestem i sama nie bralam, tyle co czytalam na forum. Duphaston wspomaga progesteron, daje sie go np. jak progesteron jest za niski. Jesli brany jeszcze podczas staran, bo powinno sie go zaczac brac zaraz po owulacji (standardowo czasem kaza zaczac go brac w 16 dniu cyklu, ale tak naprawde to chodzi o poczatek owulacji - wtedy wlasnie progesteron zaczyna rosnac - wiec jak ktos ma dluzsze cykle to wtedy pozniej niz 16-sty dzien). Z tego co slyszalam, to normalnie powinno sie go brac min. 10 dni, z tym, z jesli jest ciaza, to wtedy bierze sie go dalej, chyba jakos do konca I trymestru (wtedy progesteron juz nie jest potrzebny). Co do dawki to niestety nie wiem.

Mam nadzieje, ze dziewczyny jeszcze mnie poprawia jakbym cos pomylila.
Odpowiedz
nic nitko nie pomyliłaś, ja \"źarłam\" to identycznie jak w twoim opisie...Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
Ja tylko dodam, że nie powinno się Duphastonem \"wyprzedzać\" owulacji, tzn. najpierw owulacja potem Duphaston, zazwyczaj łyka się 10 dni (2x1), jesli nie ma ciąży - pojawi się krwawienie po odstawieniu, jeśli jest - nie pojawi się i mozna łykać dalej, jeśli istnieje potrzeba....
Odpowiedz
Ja bralam duphaston od 19-25dc,ale tylko jeden cykl,bo zaszlam w ciaze.
Odpowiedz
ja bralam duphaston od momentu kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy 2 razy dziennie po 1 tabletce .po poronieniu jak nie dostawalam okresu przez dwa miesiace znow mi go przepisano ale na szczescie nie musialam skorzystac bo organizm sam ruszyl.wiem ze jest na plodnosc jako kuracja i wielu bardzo pomaga choc ja po nim przytylam i teraz ciezko mi schudnac
pozdr
Odpowiedz
dziekuje wam bardzo za tak liczny i szybki odzew, zgadza siez wszystkm co piszecie
pytam bo caly czas usiluje wyjasnic swoja przedziwna sytuacje: od kilku miesiecy biore duphaston na regulacje zbyt dlugich cykli , no i w ostatnim cyklu zaczelam go brac po owulacji (wbrew lekarzowi ) i nie odstawilam wogole bo test okazal sie pozytywny wiec dalej kontynuuje. Kilka z was juz zna ta historie, ze pomimo pozytywnego testu badanie z krwi wyszlo niegatywne , boje sie odstawic duphaston na wypadek gdyby to jednak jakims cudem byla ciaza. I tak sobie mysle czy branie tego duphastonu moze blokowac okres, bo juz pare dni sie spoznia a ja zawziecie polykam 2 x 1 . Co myslicie?
Odpowiedz
A może tak dla świętego spokoju zrobisz USG pochwowe, będziesz miała pewność i bedziesz spokojniejsza? Życze Ci żeby było po twojej myśli Wink
Odpowiedz
zabko, ten watek zawiera niepelne informacje, wiecej szczegolow jest na forum ogolnym w watku \"kto przed decyzja o kolejnej ciazy\" . Wlasnie w tym problem ze nie moge poniewaz w wielkiej brytanii nie ma szans na usg kiedy pacjent ma ochote. Do prywatnych gabinetow musisz miec skierowanie, ponadto slono to kosztuje no i sie czeka, a panstwowo jakbym czekala to moze za 2 miesiace by mnie wyslali. Jesli jestes w ciazy pierwsze usg masz w ok 12 -14 tyg. Takie warunki - chyba sie wroce do polski :roll: albeo pojde i naklamie ze jestem w ciazy 12 tydzien to moze mnie szybciej wysla - oczywiscie zartuje, ale i takie mysli mi do glowy przychodza Confusedhock:
Odpowiedz
Ja brałam duphaston na nieregularne cykle przez 17 miesięcy od 16-25 dnia cyklu po jednej tabletce dziennie. zazwyczaj w 27dniu cyklu dostawałam @. teraz jestem w ciąży i biorę duphaston 3x1. jestem w 9tc.
Pozdrawiam

Kamila
Odpowiedz
dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi,
pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości