Ergotamina w pierwszym trymestrze
...jakie skutki moze miec zazywanie Ergotaminy w pierwszym trymestrze ciąży. Przepraszam ale dla mnie to pilna sprawa a nie wiedzialam gdzie sie z tym wątkiem wcisnac. jestem poza granicami polsi i nie mam jak sie zapytac lekarza. :?
Odpowiedz
Oczywiście nikt badań nie prowadził, prawdopodobnie może prowadzić do poronienia poprzez wywołanie skurczów, ale jest groźniejsza w II i III, niż w I. Raczej nie uszkadza płodu.
O ile Cię to uspokoi, jest na tyle \"nieskuteczna\", że nie używa się jej w celach aborcyjnych tak jak. np. arthrotecu.
Niemniej jeśli zdarzy się, że przyjmie ją kobieta w ciąży, to moim zdaniem bezwzględnie powinna jak najszybciej trafić do lekarza - trzeba chuchac na zimne.
Odpowiedz
Dzidziu, też uważam, tak jak Nale, że nie zaszkodzi ani Tobie, ani Twojemu dziecku w I trymestrze. Jednak, tak jak napisałam moja poprzedniczka, wpływa na skurcze macicy, zatem? Jeśli mogłabym coś doradzić, to wzbogać swoją dietę dużą !!! ilością cytrusów, wszystkiego, co zawiera dużo witaminy C (brokuły, szparagi, truskawki - nie szklarniowe itd.) ale tej w tabletkach nie łykaj, po co? Unikaj czerwonego mięsa. Bardzo dobrze uszczelniają naczynia krwionośne, te cieniutkie, kapilary, a o nie trzeba w ciąży dbać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości