poród w domu
Anielo, mam pytania dotyczace porodu w domu. kiedy mozna sie na niego zdecydowac? jakie sa zagrozenia? co zrobic kiedy w miedzyczasie cos bedzie nie tak i co moze byc nie tak?
mam znajomych ktorzy we wrzesniu beda rodzic w domu trzecie dziecko. sa ogromnymi entuzjastami tego rozwiazania , ja tez jestem zwolenniczka samej idei ale mimo wszystko mam tez sporo watpliwosci. narazie nie czeka mnie porod ale sprawa nie daje mi spokoju. jakie jest twoje zdanie na ten temat?

pozdrawiam
Witaj! Poród w domu, hm. Z jednej strony jak najbardziej OK, tak uważam - spokój, bezpieczeństwo, swoboda, rodzina .... Jednak nie polecałabym go w żadnym przypadku rodzicom (bo tym tematem interesuja się oboje), jeśli przyszła mama rodzi po raz pierwszy. Powinna asystować położna, która już wiele takich porodów odebrała, ma doświadczenie, niech mi wybaczy, ale i \"nosa\", czyli dobry węch położniczy, tu sama wiedza i chęci i miła aparycja to za mało. Dobrze, jeśli towarzyszy jej Koleżanka, która się chciałaby w tej dziedzinie przyuczać i nabierać wprawy. Rodzice też powinni być odpowiednio przygotowani, no i mieszkanie, ale i zewnetrzne warunki: szpital w pogotowiu, lekarz, który w razie nagłych okoliczności okaże sie Lekarzem przez duzę \"L\" itd. Nigdy, przenigdy, nie wierzę w to, że można założyć z góry, jaki będzie przebieg porodu i jego \"finał\", dlatego szalenie istotne tu jest zaplecze, jeśli nie najważniejsze. A myślę, że nie bardzo u nas jeszcze z tym zapleczem, w każdym razie różnie. A szkoda. Zaczynają tu i ówdzie starać się Koleżanki Położne o zakładanie \"Domów Narodzin\", podobno w stolicy już jeden powstał. To może być alternatywą. Więcej napisałam na ten temat na onecie. Pozdrawiam.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości