\"Przekrój\"-Bedzie artykuł o poronieniach
Witam,
Zwracam się do Was z kolejną prośbą i nadzieją, ze nie zawiedziecie.
Na naszą skrzynkę mailowa poczta@poronienie.pl napisała redaktor Pani Anna Szulc z Przekroju. Pisze artykuł o poronieniach i szczególnie interesują ja problemy, jakie napotkali rodzice po poronieniu w związku z prawem do pogrzebu oraz do rejestracji dziecka w urzędzie stanu cywilnego. Ze względu na fakt, ze wiemy, jak delikatny jest ten problem, nie jest wymagane dokładne przedstawienie się i podanie swych danych, ale Wasze autentyczne przeżycia ( jeśli to możliwe, prosimy o podanie okresu zdarzenia i miejscowości).

Szczególna prośbę kieruję do mam, które w tym roku doświadczyły tragedii poronienia. Od 19 stycznia 2007r. zostały wprowadzone przepisy, które jednoznacznie dają prawo do rodzicom po poronieniu do pochowania go oraz zarejestrowania w urzędzie stanu cywilnego ( oraz inne prawa). Ale mimo istnienia tych przepisów, szpitale nie informują rodziców o przysługujących im prawom. Oddzielnym problemem, z jakim rodzice się czasem spotykają, to trudności przy załatwianiu pogrzebu lub pokropku dla tak maleńkiego dziecka .... . Czy ktoś byłby w stanie napisać swoje przeżycia? Wiem, jak to jest ciężko napisać je w tak krótkim czasie po stracie dziecka, ja napisałam moja historie dopiero 4 miesiące po odejściu Adasia ( dziś mija druga rocznica jego odejścia...), ale mam nadzieję, ze ktoś napisze.

Proszę o przesyłanie Waszych historii na naszą skrzynkę poczta@poronienie.pl. do wtorku po świętach 10 kwietnia 2007r. Kiedy artykuł będzie umieszczony w Przekroju, napiszę na forum.

Pozdrawiam
Madasia
Odpowiedz
czesc madasia od jakiegos czasu szukamy kontAKTU Z TOBA NASZ mail leloj@interia.pl gg 5422826 skype ulamonika4131 PROSZE O KONTAKT
Odpowiedz
ula - napisz na skrzynke do madasi poczta@poronienie.pl

Monika
Odpowiedz
nie moge wyslac maila niestety
Odpowiedz
Podrzucam, bo nie wiem czy wszyscy wiedzą, że ten artykul jest w najnowszym Przekroju
Odpowiedz
i na onetowych stronach Przekroju
http://wiadomosci.onet.pl/1412393,2677,kioskart.html
Odpowiedz
... ale te wszystkie wstrętne komentarze pod tekstem ... ryczeć się chce ... krzyczeć ! ... jacy ludzie potrafią być podli ...
Odpowiedz
właśnie też czytałam... cóż może lepiej poprostu tego nie czytać? co niektórzy z tych ludzi mogą o tym wiedziec? tak sobie piszą by pisać i chojrakują sobie, pewnie inaczej by pisali, gdyby znali to z autopsji... wiadomo ze racji nie mają i tylko to jest ważne!
Odpowiedz
komentarze pod bieżącymi artykułami na forach onetu, wp, czy innych popularnych portali omijam szerokim łukiem. piszą tam ludzie albo bardzo młodzi i niedoświadczeni albo po prostu głupi. innego wytłumaczenia nie znajduję.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Inka]
cóż może lepiej poprostu tego nie czytać? ... pewnie inaczej by pisali, gdyby znali to z autopsji... wiadomo ze racji nie mają i tylko to jest ważne!
Inka, zgadzam się z Tobą. Różni ludzie piszą i to są TYLKO ich OPINIE, a opinia, pogląd nie zawsze oznacza PRAWDĘ. Gdyby znali to z autopsji.... Ja wiedziałam ze kobiety ronią, wiedziałam o mojej mamie (20tc) i teściowej i innych, ale gdy sama poroniłam przeżyłam szok że nawet osoby znające to z własnego życia mogą tak dziwnie do tego podchodzić. Dla mnie życie zaczyna się od poczęcia i strata dziecka nienarodzonego jest śmiercią człowieka (choć maleńkiego). Tęsknie za moim dzieckiem i dobija mnie fakt że zostałam oszukana w szpitalu, że okłamali mnie mówic że nie mam prawa do pogrzebu... Dobija mnie że tak potraktowano moje dziecko i mnie
Odpowiedz
Wczoraj czytałam artykuł w gazecie, a dzisiaj poczytałam komentarze na forum i na poczatku w złości na każdy zaczęłam odpisywać , tłumaczyć, ale to przeciez nic nie da. Straszne,że tam piszą też kobiety. Ci ludzie zyją gdzieś koło nas, więc już wiemy skąd te nietrafione pocieszenia. Oni nie tylko nic nie rozumieją, onie też nie chca zrozumieć. Nie życzę nikomu, żeby musiał znależć się w naszej sytuacji, ale czy wtedy ich myślenie uległoby zmianie. Czy to sa typy, które poszłyby dalej bez uronienia jednej łzy???Straszne i złość mnie ogarnęła i chciałabym ich wszystkich potrzepać ze złości :evil:
Odpowiedz
Ewa, masz rację to nic nie da...mozemy jedynie zmieniac jakos mentalnosc naszych najblizszych. ci ludzie którzy z tak lekkim sercem mówią o poronieniu, ani w ułamku nie zdają sobie sprawy z tego o czym piszą... więc chyba nie ma co czytać \"opini górników o kosmosie\".
Odpowiedz
Mnie też wkurzały niektóre wypowiedzi umieszczone pod tekstem, ale jedna rzecz wstrząsneła mną szczególnie - naprawdę nic się nie robi, by ratować dzieci urodzone przed 26tc? Naprawdę tak się je traktuje? Czeka się tylko na ich śmierć? Straszne!
Odpowiedz
Piękny artykuł tylko te komentarze...
Zastanawiam się skąd w ludziach bierze się tyle zła. Nie wiem czym jest to powodowane. Tacy ludzie wyzuci są z podstaw człowieczeńtwa. Chciałabym wierzyć, że to tylko złośliwe prowokacje...
Odpowiedz
Artykuł bardzo mnie wzruszył, ale fakt opinie są powalające,szczególnie jak piszą to kobiety,ech...
W zasadzie to mam wrażenie że jaki by artykuł przeczytać, to opinie pod nim są straszne, piszą je chyba w 90% idioci, nieudacznicy życiowi, sama nie wiem kto jeszcze ? Wink Nie ważne o czym, czy o kim jest napisany artykuł, to opinie są gówniane i chyba racje ma ten kto je omija szerokim łukiem
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości