???
Hm...Czy pójdę do piekłą jeśli na izbie przyjęć osobiście wyrzuciłam swoje dziecko (9tc) do kosza??? Dopiero po zabiegu uświadomiłam sobie co zrobiłam i jakoś nie umiem się z tym pogodzić. A inni nadają imiona dzieciom, chodzą do USC po akty zgonu. A JA SWOJE WYRZUCIŁAM!!!!!!!!!! :\'(
Odpowiedz
Mirko droga, czasu nie cofniemy. Jednak Bóg w swoim miłosierdziu może ze wszystkiego dobro wyprowadzać i leczyć każdą ranę. Pewnie ten moment po zabiegu był dla Ciebie trudny i bolesny. Bóg zna Twoje serce i wie co się w nim działo i co sie teraz dzieje. Spróbuj tak po prostu otworzyć Twoje serce przed Bogiem, szukając ukojenia i pocieszenia.
Bóg nikogo nie potępia, to człowiek może sam zamknąć się na Bożą miłość.
Warto też, abyś nawiązała duchową więź z Twoim dzieckiem, ono Cię zrozumie i przebaczy.
Jestem z Tobą i wspieram modlitwą
Z serca
o.Marcin
Odpowiedz
Mirko, a więc i ja się \"wtrącę\" do tego wątku.

Moment, kiedy dowiadujemy się o śmierci naszych nienarodzonych Dzieci przychodzi zwykle jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Nikt nie jest w stanie się na niego przygotować, nikt nie planuje co wtedy zrobi, nie określa wcześniej co dobre a co złe. Najczęściej po prostu w którymś momencie trafiamy do szpitala, dowiadujemy się co się dzieje i tracimy głowę, bo przecież nie tak miało być. Często wtedy nie jesteśmy w stanie myśleć tak, jak myślimy na co dzień, nie jesteśmy w stanie podejmować racjonalnych decyzji, po prostu \"głupiejemy\" i żyjemy w otępieniu.

Ja sama, kiedyw szpitalu dano mi do podpisania dokument, w którym miałam określić czy zabiorę i pochowam swoją Córeczkę, czy też szpital ma się Nią \"zająć\", w pierwszym momencie wybralam to drugie. Teraz wiem, że wtedy potrzebowałam więcej czasu, że nie byłam w stanie myśleć. Dopiero w domu zaczął się szloch i wyrzuty, że \"porzuciłam\" swoje Dziecko, że tak po prostu się go \"pozbyłam\". Miałam na szczęście możliwość zmiany decyzji, bo moje Dzieciątko było jeszcze w szpitalnej lodówce (ach, jak to brzmi), ale gdyby nie to, byłabym w sytuacji podobnej do Twojej

Nie obwiniaj się, bo to NIE JEST TWOJA WINA. Najważniejsze jest to jak traktujesz, tzn. jak postrzegasz swoje utracone Dziecko, jak o Nim myślisz; nie to, jak postąpiłaś będąc w szoku i pod wpływem personelu medycznego, który - jak sądzę - skłonił Cię do takiego, a nie innego postępowania.

Ściskam Cię mocno, choć tylko wirtualnie

Magda
Odpowiedz
Mirko,
odpisalam ci na ogolnym. tutaj chcialabym tylko podpisac sie pod tym, co wyzej napisal o.marcin. szukaj u Boga ukojenia i spokoju. On jest najlepszym lekarzem naszych serc.
czesto dzieje sie tak ze mimo iz mamy swiadomosc tego, ze nasze zachowanie jest \"normalne\" w danej trudnej sytuacji w jakiej sie znalazlysmy, to jednak czlowiek jakos nie moze pewnych rzeczy wymazac ze swojej pamieci, caly czas wracaja i zadaja ból. modlitwa, oddanie tego wszystkiego Panu Bogu przyniesie ci prawdziwy pokoj serca i nadzieje. wiem jak Jego pomoc jest niezbedna kiedy czlowiek jest zlamany na duchu bo sama wolalam do Niego z glebokosci cierpienia i zostalam wysluchana. gdyby nie On, niewiem czy nie oszalelibysmy z mezem z rozpaczy po stracie naszego dziecka.
tracac dziecko zyskalas skutecznego oredownika w Niebie. teraz jest ono blizej ciebie niz myslisz.

pozdrawiam
Odpowiedz
Co do piekła, to często myślimy, że Bóg tam ludzi posyła. On jest czystą miłością, która zstąpiła do piekieł, aby nas ocalić. Piekło może być tylko ludzkim wyborem, a nigdy Bożą wolą. Dlatego ufam, że jest i będzie na zawsze puste.
Z modlitwą
o.Marcin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości