Pasek Św. Dominika
Wszystkim, którzy czekają na dar Dziecka lub są w trakcie oczekiwania na narodziny chciałabym gorąco polecić modlitwę do św. Dominika i noszenie paska św. Dominika, wiele informacji na temat tego świetego można znaleźć w necie (gł. na stronach zakonów dominikańskich). Pasek można otrzymać od sióstr Dominikanek, między innymi od Sióstr ze Świetej Anny, do których adres mailowy podał o. Marcin w wątku Channach. Napisałam do Sióstr za posrednictwem o. Marcina (za które bardzo dziękuję, jak też za wszystko inne dobro Big Grin ) i przysłanie paska zaproponowała mi sama Siostra Joanna. Dostałam przesyłkę w ciągu paru dni.
czy moge prosic o kontakt do siostr?
Witam !Jak można otrzymać taki pasek?
Cytat:[autor cytatu=gosiek83]
Witam !Jak można otrzymać taki pasek?
Wystarczy napisać na adres e-mailowy do Siostry Joanny, poprosić i podać swój adres pocztowy Smile Pozdrawiam serdecznie
dzis ogladalam program o pasku sw. Dominika i siostrach dominikankach. bylo duzo swiadectw rodzicow ktorzy za jego posrednictwem uzyskali laske rodzicielstwa. podrzucam watek dla was wszystkich
Smile ja mam pasek od września... udało się w II cyklu od momentu kiedy go założyłam i zaczęłam prosić św. Dominika o wstawiennictwo.. mam kontakt z dziewczynami którym równiez się udało i już są w ciązy.. jest ich coraz wiecej.
A ja właśnie sobie zamówiłam pasek. Aż się boję... Obym tylko miała siłę się modlić z ufnością, bo przecież to modlitwa jest najważniejsza...
Prosze Was napiszcie mi cos o tym Pasku sw.Dominika. szukałam w internecie ale nic nie znalazłam . Z gory dziekuje
ania***
http://www.dominikanki.republika.pl/pase...inika.html
http://www.grodek.mniszki.dominikanie.pl...pasek.html

To jest taki mały fragment bawełnianej tasiemki, ale ważniejsza od niego jest dołączona modlitwa do św. Dominika o to, żeby spełnił to, co obiecywał i wstawiał się za nami.
Kopciuszku zamiast paska możesz równiez poprosic siostry o medalik. ja mam tylko pasek bo nie wiedzialam o tej możliwości przed wysłaniem prośby.

Łaskami zasłynął nie tylko cudowny obraz św. Dominika z Soriano, ale także związane z nim sakramentalia. Wśród miejscowej ludności przyjął się zwyczaj brania \"świętych miar\", czyli białych tasiemek z bawełny bądź z jedwabiu odcinanych \"według miary\" wizerunku z Soriano, a następnie przy nich święconych. Długość \"świętej miary\" mierzy około półtora metra, czyli tyle, ile wynosi obwód .
obrazu. \"Święta miara\", zwana także paskiem św. Dominika, jest znakiem wiary w moc wstawienniczej modlitwy tego świętego oraz wezwaniem do wytrwałej modlitwy osobistej w danej intencji. Ze szczególną ufnością pasek św. Dominika noszą kobiety w stanie błogosławionym, aby wyprosić łaskę szczęśliwego rozwiązania. Do św. Dominika modlą się także małżeństwa bezdzietne, aby wyprosił im u Boga cud poczęcia nowego życia.

Na pasku św. Dominika znajduje się fragment tekstu responsorium ku czci świętego, zaczynający się od słów: O spem miram... - O nadziejo przedziwna. Czciciele św. Dominika pokładają bowiem nadzieję w jego orędownictwie u Boga. Pasek św. Dominika, podobnie jak różaniec, szkaplerz karmelitański czy Cudowny Medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, zaliczany jest do sakramentaliów, czyli świętych znaków, które przygotowują nas do przyjęcia owoców sakramentów oraz uświęcają nas na drodze życia. Ze względów praktycznych współczesne kobiety często zamiast paska noszą medalik św. Dominika.
Modlitwa do św. Dominika \"Responsorium\"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżył się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!
Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!
Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!
Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ...3.txt#pocz
hej dziewczyny jak sie zamawia pasek św Dominika? wystarczy ze napisze maila i mi przyslą?
Myslicie ze do angli tez siostry dostarczą mi Pasek . Bardzo bym go chciała miec. Wieze ze sw.Dominik mi pomoze....
Dominiczko ,Ellen dziekuje za informacje.
Ania***
aisha,
piszesz maila do siostr i podajesz adres. ja ostatnio zamawialam dla mojej przyjaciolki. opisalam mniej wiecej jej sytuacje polecajac ich modlitwie jeszcze inne jej sprawy, podalam adres i juz po godzinie dostalam bardzo mila odpowiedz od siostr na maila, ktore zapewnily o modlitwie i jak najszybszym wyslaniu paska.
pozdrawiam
Dziewczyny, ja napisałam do siostry Joanny zaraz mi odpisała b.miło i po paru dniach dostałam modlitwę z paskiem...
Ja też napisałam do siostry. Jak na razie odzewu brak
A kiedy napisałaś? Ja dostałam odpowiedź następnego dnia a pasek dostałam priorytetem.
Agnese24 to może napisz jeszcze raz, bywa że maile nie dochodzą, a siostry bardzo szybko odpowiadają.
Mirka napisałam wczoraj. Poczekam do końca tygonia, jak nie będzie odzewu to napisze jeszcze raz
Na pewno odpisze. Zobaczysz!
Ja nie dostalam odpowiedzi na emaila ale pasek dostałam pocztą w ciągu tygodnia. Modliłam się i nosiłam go przy sobie przez całą ciążę a dziś jestem szczęśliwa mamą trójki dzieci po tamtej stronie i Natalki która została ze mną Smile. Pasek podarowałam Wioli którą poznalam na patologii ciąży, a która doświadczyła poronienia. Mam nadzieję że przyniesie jej szczęście i Wam wszystkim także.
Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki.
Justko ale mnie wzruszylas ja tez mam troje Aniolkow i przygotowuje sie do kolejnej proby i mam nadzieje , ze tak jak w Twoim pzypadku moj przyszly maluszek postanowi z nami zostac. Pasek mam ale jeszcze sie nie modle jeszcze nie umiem. Rozmawialam z S. Joanna i mam wrazenie , ze siostra rozumie i wspiera nas modlitwa i mam nadzieje, ze bede mogla wkrotce do niej dolaczyc z czystym sercem pozbawionym watpliwosci. Pozdrawiam
Angel trzymam za Ciebie kochana mocno kciuki i wierzę, że uda się.
Ja razem z paskiem dostałam kartkę z ciepłymi słowami s. Joanny, tak ciepłymi że łzy lały się kiedy czytałam. Była tez obietnica modlitwy w intencji szczęsliwego macierzyństwa. Nie wiem na ile to pomogło ale czułam się z tą modlitwą i wsparciem lepiej i wierzę że ciepłe myśli i dobre fluidy pomagają.
Pozdrawiam cieplutko.
Kochana Siostra Joanna odpowiedziała i zapewniła o wstawiennictwie modlitewnym.
Już dzisiaj wysyłają pasek.
Tak bardzo się cieszę i wierzę że z pomocą św. Dominika doczekam się maleństwa
Dostałam dzisiaj pasek (a raczej kawałek paska) św.Dominika-nie ma on jednak 1,5 metra-tylko to mały kawałeczek tasiemki tak 4-5cm.wy też taki dostałyście????Gdzie mogę dostać taki długi,żeby sie opasywać?(czy mogę ten kawałek wszyć do zwykłej tasiemki i nosić?
Chyba o to chodzi - albo wszyć albo po prostu mieć pod ręką. Ja trochę nosiłam, ale ciągle się zawieruszał. Teraz biorę go wtedy, kiedy chcę się pomodlić...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości