Niedodma płuc
Odebrałam wynik sekcji naszego Maciusia. Przyczyną tego,ze jego serduszko przestało bić w 24 tygodniu ciązy była własnie niedodma płuc całkowita......cechy niedojrzałosci tkanki płucnej.Nic o tym nie wiem.Czytam na necia le nic konkretnego nie ma.Czy można to było zobaczyć na USG......powiedzcie mi coś, moze ktoś spotkał się z takim przypadkiem.Czułam jego ruchy.....tak bardzo go kocham, a teraz go nie ma...
------------------------
[usunieto stopkę]
Odpowiedz
Niedodma płuc, brak rozprężania się pęcherzyków płucnych prowadzący do częściowej lub całkowitej bezpowietrzności miąższu płucnego.

Niedodma występuje najczęściej u noworodków przy: zbyt słabych ruchach oddechowych (szczególnie często u wcześniaków), zatkanych mazią płodową, śluzem i złuszczonym nabłonkiem oskrzelach, wewnątrzmacicznych ruchach oddechowych w czasie których zostaje zaaspirowany płyn owodniowy do oskrzeli.

to chyba tak najbardziej na \"chlopski\"rozum napisane...znalazlam jeszcze lacinskei i czysto medyczne opisy niedodmy płuc,ale najwidoczniej trzeba byc lekarzem by cokolwiek z tego zakumacSadto w ich jezyku bardziej napisane zapewne przeznaczone do jakis referatow albo prac na studiach
Odpowiedz
Byłam dzisiaj u lekarza,ale dalej nic nie wiem.Powiedział,ze niedodoma nie moze byc przyczyną śmierci.Skierował mnie do lepszego specjalisty który zajmuje się takimi przypadkami
Odpowiedz
anula,

szukaj przyczyny, zadawaj pytania i oczekuj odpowiedzi... moze nigdy jej nie dostaniesz, ale masz prawo do takiego traktowania, ze nie bedziesz sie czula zbywana przez lekarzy.

Anulko kochana, a pytalas dziewczyny o jakiegos dobrego lekarza w swoim srodowisku, rejonie? A moze wyjazd do jakiegos wiekszego osrodka wchodzilby w gre?

Monika
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości