Kwas acetylosalicylowy w ciąży
Cytat:[autor cytatu=corday]
Mamo aniołów- czy trombofilia wykluczona w 1 próbie może pojawić się np. w ciąży? analogicznie jak z toczniem.
Jakie badania miałaś robione?
Odpowiedz
Ja teraz sie doczytalam o tym V leiden i u mnie tez to znalezli.... czy zastrzyki z heparyny zatrzymuja wplyw tego czynika na lozysko??
Odpowiedz
Dziewczny jestem w 29tyg ciąży wg Om w czwartek zacznę 30tydz wg om i dziś zadzwonił gin i kazał mi odstawić już acard 75mg, mam jeszcze zastrzyki clexane 0,6.
Zespół antyfosfolipidowy nie wyszedł mi po stratach... lekarz wdrążył mi takie leczenie po 3 stracie, w czasie ciąży miałam robione krzepliwość ( lekarz jak zobaczył moje wyniki krzpliwości mówił, że coś jest na rzeczy, że przy lekach parametry są bardzo dobre)
Teraz kazał już odstawić acard i zostać przy clexane. Ja się strasznie boję, że to nie wystarczy Sad

Kiedy odstawialiście acard? i czy brałyście zastrzyki i one pomogły Wam dotrwać do końca?
Odpowiedz
Martyna ja odstawiłam acard w 34 tc...
A fraxiparine w dawce 0,3 biorę cały czas... (u mnie heparyna była ze wzgledu na mutacje MTHFR)
Odpowiedz
Gagusia dzięki za info, teraz zupełnie nie wiem co mam robić... lekarz kazał odstawić, powiedział, że clexane 0,6 mi już wystarczy.
Odpowiedz
A jakbyś zadzwoniła i powiedziała, że boisz się odstawić?
Ja miałam brać heparynę do końca 12 t.c., ale jak powiedziałam, że boję się odstawienia, to prof. dał się namówić na jeszcze jedną paczkę. Efekt psychologiczny.
Acard brałam również do końca 34 t.c.
Odpowiedz
Aszka ja już mu to mówiłam, to lekarz kazał odstawić Sad mówił, że clexane jest ważniejsze, mąż też uważa, że skoro lekarz sam zadzwonił to po coś, to mam nie brać... dziś już po śniadaniu nie wziełam, pozostaje mi tylko modlić się, żeby nic się nie wydarzyło.
Za każdym razem gdy mi coś odstawia mam stresa Sad
Przed wizytą ( 7 czerwca) mam zrobić krzepliwość i zobaczymy jak się sprawy mają, zastrzyków nie dam sobie odstawić, bo wtedy zawał mam murowany Sad
Odpowiedz
Moja lekarka powiedziała, że mam odstawić Acard i brać sobie Medargin - to coś ziołowego do picia, żeby dziecko ładnie przyrastało. Czy faktycznie jest to takie niezbędne, jeśli dziecko jest regularnie na 50 centylu? Obecnie mamy 35t2d, Acard chcę odstawić dzisiaj (bo niestety lekarka nie podała w zasadzie konkretnego terminu, a u większości z Was mowa była o 34tc).
Odpowiedz
Czy mogę zamiennie stosować acard i polocard? W najbliższej aptece nie mieli acardu i ma go nie być podobno do końca sierpnia, farmaceuta zaproponował polocard, skład niby ten sam ale jednak się jakoś do acardu przyzwyczaiłam.
Odpowiedz
Tak, możesz.
Odpowiedz
Dzięki :-)
Odpowiedz
Czy jest prawdopodobne ze od acardu mam obniżone ciśnienie? Miałyście takie doświadczenia? Zazwyczaj mam ciśnienie w normie a ostatnio coraz częściej jest na poziomie 100/50, zwłaszcza to dolne mnie martwi, jestem w 24 tygodniu, za 3 tyg mam go odstawić, biorę go razem z clexanem, który ma być do końca ciąży. Dodatkowo odczuwam jakby skakanie serducha, taka nieregularna prace, czy powinnam się tym martwić? Czy czekać do odstawienia i nic z tym nie robić? Dodam że w poprzedniej ciąży (inny lekarz prowadzący), acard brałam tylko w drugim trymestrze, w pierwszym i trzecim sam clexane (ciąża donoszona, poród w terminie).
Odpowiedz
Nie. Przyczyny należałoby szukać gdzie indziej.
Odpowiedz
Ok dzięki, dziś jest taki słaby dzień ze śpię na siedząco a do niedawna drugi trymestr był piękny. Może kwestia pogody
Odpowiedz
To oczywiście żaden wyznacznik, ale ja mając normalnie ciśnienie 120/80, w ciąży miałam zwykle 100/70, więc też niższe niż normalnie (w ciąży chyba w ogóle ciśnienie ma się niższe). Do tego był czas, że odczuwałam takie jakby nagłe kołatania serca - minęło samo, choć oczywiście poinformowałam o tym lekarza. Też byłam na acardzie, ale raczej nie w tym była przyczyna.
Odpowiedz
Karo a pamiętasz ile czasu trwały te kołatania i w jakim okresie ciąży wystapily? Bo u mnie już od kilku tygodni to czuje, ostatnio jakby częściej, trochę olalam temat i nie powiedziałam o tym lekarzowi, dopiero teraz przy niskim ciśnieniu mnie to zaczęlo martwić. Boje się o dzidzie, żeby jej nie zaszkodzić.
Odpowiedz
Przepraszam, ale nie pamietam w którym momencie były te kołatania, a nie chce skłamać. Kojarzy mi się, że jakoś w 2 trymestrze pod koniec, ale ręki sobie uciąć nie dam. Trwalo to przez 2-3 tygodnie, moze dłużej ale nie występowały one codziennie - czasem kilka razy w ciągu dnia, a czasem raz na tydzień.
Odpowiedz
Dawka do 50 mg dziennie wydaje się być dawką bezpieczną, przynajmniej jaka dawka została ustalona za bezpieczną w kilku badaniach które znalazłam
Odpowiedz
Asza kiedy odstawiasz acard? Bo co końca ciąży jestem na neoparine, ostatnim razem miałam odstawić podobnie jak teraz 28 tygodni skończone, a jakies mam obawy. Tyle że Ty chyba się już nie klujesz?
Odpowiedz
Acard mam brać do końca 34 tygodnia. Poprzednio też tak brałam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości