Potrawy i napoje niewskazane w ciąży
Czy bławatek jest niebezpieczny w ciąży. Mam herbatę czarną z dodatkiem bławatka, skórki pomarańczowej i suszonej truskawki i nie mam pewności co do bławatka.

Mam jeszcze 2 herbaty 1- z dodatkiem imbiru, cynamonu, goździków i hibiskusa (ostatni podobno niewskazany) oraz 2 herbata - z dodatkiem żeń-szenia, trawy cytrynowej (palczatka) oraz kawałków jabłka. Tu wiem, że żeń-szeń nie jest polecany.

Także tylko ten bławatek mi został, jeśli ktoś ma wiedzę to będę wdzięczna za podzielenie się.
Odpowiedz
A ja wam powiem ze jem i pije wszystko . Jak chce mi sie coli to caly dzien pije cole jak mam ochote na fast food to kupuje i jem jakby czlowiek mial tak uwazac na wszystko to prawie nic by w markecie nie kupil bez przesady...
Odpowiedz
Dorota, cola czy fast food raz na jakiś czas to jedno. Ale są produkty w ciąży niebezpieczne i nie ma tu żadnej przesady...
Odpowiedz
Hej przede mną 30 urodziny brata. I tak się zastanawiam czy będę mogła zjeść kawałek tortu?pewnie będzie nasączony alkoholem...jestem na początku 9tc.... nie chcę paikować, ale nie wiem czy mogę..rodzina jeszcze nie wie o ciązy.
Odpowiedz
joannakarolina, dopytaj, czy to tort z alkoholem, jeśli padnie odpowiedź pozytywna - odmów, powiedz, że bierzesz teraz lek (na alergię np., bo coś Ci wylazło Wink) i absolutnie nie możesz go łączyć z alko, bo się boisz skutków ubocznych, albo się przyznaj do ciąży Wink
Odpowiedz
Ja tam mówiłam, że biorę antybiotyk od zęba Smile
Odpowiedz
Każda kobieta w ciąży powinna ograniczać lub całkowicie wyeliminować przyjmowanie następujących produktów:
słodzonych napojów gazowanych - w dużych ilościach podrażniają układ pokarmowy, śluzówkę żołądka, zawierają duże ilości cukru, który powinien być ograniczany w diecie ciążowej, ponadto zawierają konserwanty, sztuczne barwniki i słodziki;
napojów z kofeiną - wypłukują one witaminy z grupy B, witaminę C, wapń, potas, cynk, podnoszą ciśnienie tętnicze krwi;
sztucznych słodzików;
słodyczy - ich nadmierna ilość może spowodować zahamowanie przyrostu masy ciała dziecka oraz zaburzenia przemiany nienasyconych kwasów tłuszczowych potrzebnych do budowy mózgu dziecka. Ponadto słodycze przyczyniają się do zbyt dużego przyrostu masy ciała kobiety w ciąży;
orzeszków ziemnych - ich spożywanie może w przyszłości spowodować alergię u dziecka na nie. Ponadto często są zanieczyszczone toksycznymi aflatoksynami;
wędlin i wędzonych ryb - wędzone produkty zawierają substancje rakotwórcze;
dań typu fast food - zawierają bardzo duże ilości soli oraz kalorii, co może skutkować nadwagą po ciąży u kobiety;
serów pleśniowych - są potencjalnym źródłem listerii - bakterii wywołującej listeriozę, która może spowodować przedwczesny poród, infekcję u noworodka, uszkodzenia neurologiczne;
żywności przetworzonej, z niewiadomego pochodzenia, gdyż może być przyczyną ciężkich zatruć, co bezpośrednio zagraża życiu płodu.
Odpowiedz
O masakra, a można coś jeść w ogóle? Big Grin
Odpowiedz
Dzięki dziewczyny. Na szczęście tort nie był nasączony alkoholem a i tak zjadłam troszkę resztę oddałam M.
Odpowiedz
A czy można jeść sardynki w oleju albo sosie własnym? To świetne źródło wapnia, wit. D i omega 3, ale nie da się kupić niewędzonych sardynek.
Odpowiedz
Dziewczyny mam pytanie o hibiskus...czy można pić w ciąży herbatki owocowe( prawie we wszystkich znajduje się hibiskus), bo znalazłam w necie, że hibiskus jest nie polecany w ciąży...
Odpowiedz
Mój lekarz powiedział mi, że rzeczy bezwzględnie zakazane to surowe ryby, mięso, jajka (w sensie muszą być ugotowane porządnie, jajka sadzone i na miękko odpadają i glutowata jajecznica) no i sery pleśniowy. Co do herbaty z hibiskusem, to wydaję mi się, że może w dużych ilościach nie powinno się go pić. A jak masz wątpliwość to zawsze możesz iść do herbaciarni i poprosić o herbatę bez hibiskusu Smile

Aaa, któraś z moich znajomych ma zgagę po hibiskusie jak w końcu wykryła, więc może on wzmacnia tę ciążową dolegliwość.
Odpowiedz
Dzięki Bombel Smile
Odpowiedz
Jeszcze cynamon w dużych ilościach wywołuje skurcze, więc w 1 i2 oraz do połowy 3 trymestru lepiej go ograniczyć. Ja dzień przed zjadłam duuużooo jabłek z dużąąąą ilością cynamonu i następnego dnia porodówka Wink
Odpowiedz
to dobrze wiedzieć, w razie gdyby trzeba było pospieszyć dziecię Wink
Odpowiedz
wow z tym cynamonem to nie słyszałam O.O ! a uwielbiam tą przyprawę
Odpowiedz
Dziewczyny mam pytanie czy w ciąży można jeść wędzone mięso? tata uwędził i przyniósł i nie wiem czy mi wolno.
Odpowiedz
Dziewczyny czy można pic herbatę zielona i czerwona w ciąży? Zdania są podzielone...
Odpowiedz
Dziewczyny nie popadajcie w paranoję z zakazem jedzenia.Poza alkoholem ,używkami i leków nieprzepisanych przez lekarza osobiście nigdy nie miałam zachamowań .A misz-masz menu w ciąży co niektórych przyprawiłby o mdłości .Ja nie mam ,,ciśnienia "na mięso,kiełbasy itp.wyroby za to ogórki z lodami uwielbiam .DO tego hektolitry soku pomidorowego .I wcale nie tyje dużo w ciąży /nawet z bliźniakami przytyłam tylko niecałe 7 kg a dzieci w 34 tyg.miały po 3 kg.W pozostałych ciążach było mniej więcej tak samo góra 10 kg .Zwyczajnie jem ,,normalnie" jeśli to można takie menu normalnym zwać .Co do leków przeczyszczających typu herbatki sa zabronione w ciąży .Mogą wywołać przedwczesne skurcze porodowe. Błonnik,śliwki,morele,figi.daktyle ,kefiry,- jak ktoś może bo ja akurat nie mogę.soki ,woda niegazowana i ruch jeśli nie ma przeciwskazań /Nie dajmy się zwariować -wszystko z rozsądkiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości