spowiedz
Mysle ze warto bysmy sie wymienily informacjami o miejscach gdzie mozna pojsc do spowiedzi i porozmawiac sobie z madrym ksiedzem.

Ja sie do spowiedzi przymierzalam od ponad roku i wiecie jak to jest - nigdy to nie byl wlasciwy moment.

W koncu dowiedzialam sie ze na ul. św. Bonifacego jest kosciol prowadzony rpzez księży marianów (ul. Św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa tel. 22 6425082) i ze spowiedz tam to nie jest tasma i odwalanie szychty ino bardzo sensowna rozmowa. Zadzwonilam, spytalam sie keidy sa msze ze spowiedzia i... poszlam.

Oczywiscie splakalam sie totalnie mowiac o mojej coreczce i o tym, ze zgodzilam sie na wczesniejsze wywolanie porodu (miala smiertelne wady genetyczne). A ksiadz (mateusz, mlody, sensowny, bardzo poukladany) wysluchal, pogadal i pomogl mi jakos to wszystko w glowie uporzadkowac. Acha - no i powiedzialam mu o tej stronie i zachecilam do odwiedzin, mysle ze w rpacy duszpasterskiej wielu ksiezom ona by mogla pomoc.

Wiec jakbyscie szukaly takiego dobrego miejsca na spowiedz w Warszawie, to marianow wam polecam. Ponoc wszyscy ksieza tam sa tacy poukladani. Oczywiscie sa rzeczy z ktorymi nie wiem jak sobie dam rade w przyszlosci np co niedzielne uczestnictwo we mszy, albo zakaz stosowania antykoncepcji - zgodny z naukami KK, ino przy moim szczesciu do zachodzenia w ciaze to do klimakterium bede miala jeszcze z 5 dzieci - co skadinad perspektywa jest kuszaca, ale maz mnie na pewno wtedy zostawi Smile

No wlasnie Ocze Marcinie - jak sobie z ta antykoncepcja poradzic? NPR w moim przypadku bedzie ruletka totalna, bo moja praca wyamga czestych wyjazdow, nieregularnych pobudek i obserwacja ciala wlasnego zawodzi. Wiec wypadaloby sie zdac calkowicie na wole Boga. Tylko przy moim wieku (38 lat) i wieku meza (ponad 40) ryzyko wystepowania wad genetycznyc rosnie dosc dramatycznie. I co wtedy? Rodzic dzieci na smierc lub ciezkie uposledzenie? CZy nie lepiej byloby w ciaze po prostu nie zachodzic? Oj ciezkie dylematy przede mna...

sciskam wszystkich
anka

ps. ostatnio rzadko pisuje i zagladam tutaj, ale czesto o was mysle. mocno sciskam
a
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
spowiedz - przez aniao3 - Mon, 15 Maja 2006, 14:52:45
spowiedz - przez wuchowa - Tue, 16 Maja 2006, 19:57:08
spowiedz - przez omarcin - Tue, 16 Maja 2006, 22:31:32
spowiedz - przez aniao3 - Wed, 17 Maja 2006, 08:16:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości