Poronienie - Forum
Starania po ciąży pozamacicznej - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Oczekiwanie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Starania (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Starania po ciąży pozamacicznej (/showthread.php?tid=4827)

Starania po ciąży pozamacicznej - smoothna - Thu, 28 Stycznia 2016

Witam, jestem świeżo po przeżyciu ciąży pozamacicznej. Obyło się bez operacji, wystarczyły zastrzyki z Metotreksatu. 
Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Po jakim czasie udało Wam się zajsć w normalną ciążę? Czy pozamaciczna się powtórzyła?

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - dokus - Tue, 05 Kwietnia 2016

ja urodziłam syna po ciąży pozamacicznej (miałam laparoskopię). Uszy do góry.

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - ZielonyDomek - Wed, 06 Kwietnia 2016

Hej.
Ja jestem świeżo po usunięciu ciąży pozamacicznej laparoskopowo. Mój Aniołek zagnieździł się w jajniku więc znalazłam się w 2 
% przypadków (98% to ciąże w jajowodzie). Szczęśliwie udało się zachować jajnik i jajowód. Wcześniej poroniłam w 19tc (miałam wywołany poród chemicznie). 
Lekarz kazał mi teraz odczekać 3 miesiące i od razu jakby test wyszedł pozytywnie kazał się zgłosić bo takie ciąże niestety potrafią się powtórzyć. 

Trzeba dać sobie czas na dojście do siebie i powrót ciała do normy. Wiem, że wiele kobiet po cp rodzi zdrowe dzieci. I tej myśli się trzymam.
Życzę nam obu, aby kolejna ciąża była "normalna", zdrowa  i żeby urodziły się nam śliczne dzieciątka. 

Powodzenia!!

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - Rabarbar35 - Wed, 06 Kwietnia 2016

Witaj.
Jestem żywym przykładem na to że po operacyjnym usunięciu mięsniaków, poł roku później ciąży pozamacicznej jajowodowej z pęknięciem i usunięciem jajowodu można zajść w ciąże i urodzić dzidziusia. Głowa do góry, wiem że po tak ciężkich przeżyciach trudno uwierzyć ze może być jeszcze dobrze i ze może sie udać ale jest to możliwe. Ja nawet uwierzyłam po raz kolejny ale niestety tym razem mój Aniołek odszedł w 17 tygodniu i niemego sie z tym poradzić i pogodzic.
Życzę powodzenia!

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - meya - Fri, 19 Sierpnia 2016

Tak, to prawda, takie ciąże lubią się powtórzyć, ale trzeba być dobrej myśli Smile Powodzenia Smile

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - fantasmagoria - Sun, 25 Września 2016

W maju zeszłego roku miałam ciążę pozamaciczną. Lekarze nie zauważyli tego od razu, więc po tygodniu miałam zabieg laparoskopowy, a do tego usunęli mi jajowód bo nie dało się go uratować. W tym roku zaszłam w ciążę, niesety bez powodzenia. Jestem dziwnym przypadkiem bo pierwsza ciąża była zdrowa, pojawiło się bicie serca w dzień zabiegu...tylko nie tu gdzie trzeba. Drugą cążę ginekolog potwierdził w macicy, poczułam ogromną ulgę, jednak dzieciątko przestało się rozwijać od 6 tygodnia. Wszystko na opak. Chodze teraz do dwóch lekarzy. Jeden z nich zlecił mi badania na tarczycę, toksoplazmozę itp, i obaj twierdzą że mam wszystko w normie i nie ma żadnych przeszkód. Wychodzi na to że miałam wyjątkowego pecha... Trzymajcie kciuki, w następny weekend będę cieżko pracować żeby zostać mamą Wink tylko jeśli się okaże że jestem w ciąży, będę chyba codziennie umierać ze strachu...

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - ZuzankowaMama - Sun, 25 Września 2016

Powodzenia! Wiesz niestety każda ciąża po stracie jest obarczona strachem ze strony mamy, jednak z upływem czasu i rosnącym brzuszkiem można go okiełznać :-) trzymam kciuki

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - gagusia1988 - Mon, 26 Września 2016

(Sun, 25 Września 2016, 19:12:14)fantasmagoria napisał(a): W maju zeszłego roku mibadaniaążę pozamaciczną. Lekarze nie zauważyli tego od razu, więc po tygodniu miałam zabieg laparoskopowy, a do tego usunęli mi jajowód bo nie dało się go uratować. W tym roku zaszłam w ciążę, niesety bez powodzenia.  Jestem dziwnym przypadkiem bo pierwsza ciąża była zdrowa, pojawiło się bicie serca w dzień zabiegu...tylko nie tu gdzie trzeba. Drugą cążę ginekolog potwierdził w macicy, poczułam ogromną ulgę, jednak dzieciątko przestało się rozwijać od 6 tygodnia. Wszystko na opak. Chodze teraz do dwóch lekarzy. Jeden z nich zlecił mi badania na tarczycę, toksoplazmozę itp, i obaj twierdzą że mam wszystko w normie i nie ma żadnych przeszkód.  Wychodzi na to że miałam wyjątkowego pecha... Trzymajcie kciuki, w następny weekend będę cieżko pracować żeby zostać mamą Wink tylko jeśli się okaże że jestem w ciąży, będę chyba codziennie umierać ze strachu...

Bardzo mi przykro z powodu straty Dzieciatek. Lekarz zlecił Ci bardzo podstawowe badania. Jeżeli jesteś zainteresowana szukaniem ewentualnych przyczyn poronienia zerknij do watku badania po poronieniu. Tam jest wiele cennych informacji nt badań.

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - EmeraldBar - Sun, 13 Stycznia 2019

Fantasmagoria moja historia jest prawie taka sama jak Twoja, proszę o kontakt mam kilka pytań.

RE: Starania po ciąży pozamacicznej - asza - Sun, 13 Stycznia 2019

Emeraldbar, fantasmagoria pisała ten post już dość dawno (wrzesień 2016) i może już tutaj nie zaglądać.