Poronienie - Forum
Duphaston, luteina - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Oczekiwanie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Starania (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Duphaston, luteina (/showthread.php?tid=3387)

Strony: 1 2 3 4 5 6

Duphaston, luteina - edaj - Mon, 24 Kwietnia 2006

Dziewczyny , jestem w 14 tc. Mam za sobą jedno poronienie ( w listopadzie 2005 ). I mam pytanie - do którego tygodnia i w jakich dawkach Wam lekarze zlecali duphaston. Ja biorę od początku ciąży 2 x 1 tabl. Alę już za kilka dni lekarz chce mi zmniejszyć dawk do 1 x 1 przez tydzień i odstawić. Czy to nie za wcześnie ??
Pozdrawiam, edaj

Duphaston - pytanie - aga - Mon, 24 Kwietnia 2006

wpadnij na bociana www.nasz-bocian.pl - tam jest skarbnica wiedzy i wiele ciężarówek po przejściach, jak wklikałam duphaston tu wyczytałam, że wszystko zależy od indywidualnego przypadku, np. znam 2 ciężarówki, jedna dostaje zastrzyki z progesteronu codzienie, druga co 3 dzień, bo to zalezy od stężenia hormonu we krwi, jeżeli lekarz robił Ci analizy i wyszło OK, to nie ma potrzeby faszerować Cię lekami - i nie sugerowałabym się tym która ile leków i jakich dostaje - oczywiście to moje zdanie.

Duphaston - pytanie - wuchowa - Mon, 24 Kwietnia 2006

Edaj,

ale sie ciesze, ze piszesz.

W 12tc lekarz kazal wykonczyc opakowanie i juz dalej nie bralam (luteina), nie pamietam, kiedy dokladnie sie skonczylo, ale jakos w okolicy 14tc.

Poglaszcz brzuszek ode mnie.
Monika

Duphaston - pytanie - Renia2 - Mon, 24 Kwietnia 2006

Mnie zlecono duphaston 2x 1tabl od poczatku ciąży.Nie miałam robionych zadnych badań hormonalnych... nie wiem czy to normalne? Zlecono mi to ,bo poprzednio poroniłam...Teoretycznie bierze się do 20 tyg ciązy ,bo wtedy łozysko zaczyna produkować luteinę,ale z tego co czytam na innych forach to schematy postępowania są rózne. Mnie niepokoi to zlecenie \"na gębę\", bez zadnych badań.Zaufałam lekarzowi w ciemno. Moze zbyt pochopnie?

Duphaston - pytanie - martuch i fasolek - Tue, 25 Kwietnia 2006

Witam ja biorę duphaston od początku ciąży 3x1 około 3 tygodnie temu lekarz zmniejszył dawkę do 2x1 i została mi ostatnia paczka, w której ostatni tydzień mam brać 1x1. teraz jestem w 14 tygodniu ciąży.
pozdrawiam martucha i fasolek

Duphaston - pytanie - Emily_r - Tue, 25 Kwietnia 2006

Witaj!

Prawda o duphastonie i wszelkich preparatech z progesteronem jest bardziej złożona...

W każdej z dwóch ostatnich ciąż (czyli po wcześniejszym poronieniu) dostawałam duphaston 2x1 lub 3x1 (kiedy było gorzej) dziennie i rzeczywiście założenie było takie, że będę go brała do okolic 20. tygodnia. Ale kiedyś \"obcy\" lekarz w szpitalu powiedział mi, że duphaston dostarcza progesteron w tak małej dawce, że należy to raczej uznać za działanie na psychikę, niż rzeczywistą pomoc, bo gdyby chcieć dostarczyć to w ten sposób znacząco dużo, trzeba by go \"jeść garściami\"... Może miał zły humor, może był niedouczony... a może też miał rację? Nie wiem. Wiem natomiast, że czasami niektóre preparaty (jak choćby hormony), podawane w małej dawce, stymulują organizm do wytwarzania więcej \"tego samego\". Wtedy rzeczywiście chodziło by o działanie pośrednie, ale nie na psychikę, tylko na gruczoły, wytwarzające dany hormon.

Widać z tego, że - jak zawsze - są dwie szkoły... Słyszałam też, że jeśli zacznie się podawać progesteron, nie powinno się go już odstawiać do 20. tygodnia... Ale praktyka dowodzi, że sprawdza się i łagodne, i drastyczne odstawianie... Wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Reniu, nie martw się tym zleceniem w ciemno. Progesteron nie jest szkodliwy i w przypadku ciąż zagrożonych (a za takie uznaje się chyba wszystkie po wcześniejszym poronieniu) podaje się go często z zasady - to taki standard. Nie są tu konieczne dokładne badania hormonalne.

Serdecznie Was wszytkie pozdrawiam!

Żaneta

Duphaston - pytanie - yvonne14 - Fri, 28 Kwietnia 2006

Witajcie!
Dziewczyny mam pytanie dotyczące przyjmowania luteiny, duphastonu.
Kiedy powinno się rozpocząć branie czy już będąc w ciąży, czy w dniu owulacji, a może jeszcze wcześniej.
Idę do lekarza w czwartek i chciałabym orientować się w temacie.Nie wiem jeszcze, czy moje wyniki są ok i czy zdecyduję się na kolejną ciążę, ale rozważam wszystkie za i przeciw.
Pozdrawiam.

Duphaston - pytanie - aga - Fri, 28 Kwietnia 2006

Witaj yvonne14

mogę jedynie napisać Ci o sobie, mój lekarz zalecił mi (mówi, że to wspomoże (a na pewno nie zaszkodzi) poczęcie i kazał mi brać duphaston (nie uprawiając reklamy z wielu ust słyszałam, że jest to lepszy preparat niż luteina, zreszczą czesto jaki specyfik lekarz przepisze zależy od tego jaki ma układ z firmą farmaceutyczną) I biorę duphaston od 14 do 25 dnia, a gdybym zaszła w ciążę mam zaraz zadzownić i już uprzedził mnie, że od poczatku będę brała ten specyfik. Poproś go o przepisanie Ci na receptę kwasu foliowego - jest o połowę tańszy od foliku, a jak już się zdecydujesz, to łykanie go teraz na pewno będzie korzystne. Życzę Ci by wizyta spełniła Twoje oczekiwania i by lekarz pomógł Ci w podjęciu decyzji. Gorąco pozdrawiam.

Duphaston - pytanie - Emily_r - Sat, 29 Kwietnia 2006

yvonne,

Słyszałam o takim postępowaniu, jak pisze Aga. Ja brałam duphaston przed 2. ciążą raz dziennie przez 10 dni od 16. do 25. dnia cyklue (chodziło o wsparcie dla ewentualnej ciąży) z założeniem, że potwierdzona ciąża przywraca zalecenie. Dodatkowo, dużo wcześniej, kiedy okazało się, że mam bardzo niski poziom progesteronu (na poziomie kobiety w okresie menopauzy!), dostawałam ten sam lek na \"pobudzenie\"/\"zachęcenie\" mojego ciała, żeby samo zaczęło produkować ten hormon.

Żaneta

Duphaston - pytanie - yvonne14 - Mon, 15 Maja 2006

Byłam już u lekarza, chyba trochę go przeraziłam swoją wiedzą.Zrobiłam sobie kilka badan, w tym poziom progesteronu.Wyszedł wyższy niż powinien być.Reszta badań też ok.Trochę podejrzany jest wynik tsh, coś jakby niedoczynność tarczycy,tylko nieznacznie wyższy niż powinien być.

Wg mojego lekarza jedno wczesne poronienie jest niejako przypisane każdej kobiecie.Dla nich ważne są statystyki.Zdziwiłam się , gdy zapytał mnie, czy doszłam do siebie psychicznie.
Nie do końca, nigdy nie zapomnimy o naszych maleńkich kruszynkach.

Iwona

Duphaston - pytanie - Emily_r - Mon, 15 Maja 2006

Yvonne,

Jeśli możesz, podziękuj swojemu lekarzowi za to pytanie... Niewielu je zadaje... Wygląda na to, że on jest z tych wrażliwych...

Żaneta

Duphaston - pytanie - jipi - Mon, 15 Maja 2006

Yvonne,
jeśli TSH jest w granicy normy (nawet tej dolnej) to wszystko jest ok. Duphaston(i inne preparaty progesteronu) standartowo podaje się do 12 tyg ciąży - czyli do momentu kiedy łożysko nie przejmie na siebie funkcji wydzielniczej. Przed ciążą zaleca sie branie w przypadku podejrzenia niewydolności ciałka żółtego.
Agnieszka

Duphaston - pytanie - Truskawa - Mon, 15 Maja 2006

yvonne14 i Emily_r
Mi też sie trafił lekarz który ma powołanie do leczenia ludzi.
Spotkałam go w szpitalu, robił mi zabieg, był miły, tłumaczył mi i mężowi wszystko dokładnie, podtrzymywał na duchu, przychodził do mnie, interesował się moim losem. Gdy przyszłam po paru dniach do szpitala z pytaniami na kartce odpowiedział mi spokojnie, pokolei na wszystkie.
Oczywiście teraz chodzę do niego na kontrole, zaufałam mu, pierwsze o co mnie zapytał jak sie spotkaliśmy to \"jak się czuję?\".
Jak proste pytanie a jak ważne, prawda? takie ludzkie.

pozdrawiam

Duphaston - pytanie - moni - Fri, 07 Lipca 2006

mi lekarz przepisal dupfaston 16 dzien po zabiegu do 25 dnia i powioedzial ze wszystko bedzie sie szybciej goic i bede mogla po dwoch miesiacach starac sie o dziecko nie jestem tak do konca o tym przekonana moze cos na ten temat wiecie

Duphaston - pytanie - aga - Sat, 08 Lipca 2006

moni
Duphaston, to progesteron, zalecany jest rzeczywiście w \"leczeniu bezpłodności\" i w leczeniu zaburzeń hormonalnych. Nie wiem, czym kierował się Twój lekarz przepisując Ci go bezpośrednio po zabiegu, ja zażywałam ten lek pół roku z uwagi na bardzo poważne zaburzenia hormonalne, które ujawniły się, po poronieniu bardzo długimi cyklami, wspomaga on i jakby stymuluje organizm do produkcji progesteronu na właściwym poziomie, podobno nie ma skutków ubocznych a i tak, kobiety w ciąży po poronieniu prawie standardowo zażywają ten lek lub nawet biorą zastrzyki z progesteronu. Jeżeli masz zaufanie do lekarza i pragniesz szybko zajść w ciążę, to stosuj się do jego zaleceń.

Duphaston - pytanie - moni - Sat, 08 Lipca 2006

dzieki za szybka odpowiedz ulzylo mi bardzo chce zajsc ponownie w ciaze zapewne duzo kobiet tak sadzi mam zaufanie do mojego lekarza prowadzil cala ciaze mojej bratowej i o kazdej godzinie moge do niego dzwonic jesli sie cos dzieje nie dobrego
jeszcze raz dzieki

Duphaston - pytanie - Goya - Tue, 14 Listopada 2006

Witajcie! Prosze o pomoc!
Jestem w 8 tc. Poprzednią ciążę poroniłam w 5 tygodniu (czerwiec br.) W tej chwili prawie od poczatku ciazy biorę duphaston. mam przy tym straszne mdłości - od rana do wieczora. Boje się czy wszytko jest OK. Jesli coś wiecie na ten temat piszcie. dzięki!

Duphaston - pytanie - Goya - Tue, 14 Listopada 2006

Witam
Proszę o uspokojenie. W czerwcu br. poroniłam ciąze w 5 tygodniu. Teraz jestem w 8 tc Prawie od poczatku borę duphaston - 2 x po 1 tabl. mam po nim okropne mdłości (od rana do wieczora). Boje sie czy napewno jest wszytko OK. Jeśli coś wiecie na ten temat piszcie proszę!

Duphaston - pytanie - dzidzia - Tue, 14 Listopada 2006

witam,
gwarantuje ci ze to nie od duphastonu masz mdlosci tylko to pewnie typowy objaw ciazowy duphaston zawiera glownie progesteron tak jak luteina - z tym ze luteine najczesciej przyjmuje sie dopochwowo a duphaston doustnie. mdlosci niestety musisz przetrwac, tak szczerze mowiac to mi na nie kompletnie nic nie pomagalo wiec zcelkalam az same przeszly-gdzies w 14 tc

Duphaston - pytanie - ewa - Wed, 15 Listopada 2006

Ja też uważm, że to nie progesteron. Brałam go i miałam mdłości, ale na pewno nie od tego. Od progesteronu byłam troche \"napompowana\", zatrzmywało się więcej wody w organiżmie, ale to wszystko.A ma on tak istotne działanie , że nad ewentualnymi niedomogami warto przejść do porządku dziennego Smile

Duphaston - pytanie - Goya - Wed, 15 Listopada 2006

Dzięki. Jeśli to tylko mdłości ciążowe to pewnie że wytrzymam Smile Dzięki bardzo. Pozdrawiam

DUPHASTON I LUTEINA - Sweety - Sun, 28 Października 2007

Czesc dziewczyny,mam takie pytanie do wszystkich dziewczyn ktore braly lub biora duphaston lub luteine w trakcie ciazy.|Chodzi mi o to jak czesto sie powinno brac te leki i jak dlugo?Jak Wam radzili lekarze? Mi ginekolog powiedzial przed badaniami na progesteron,ze nawet jak wyjdzie mi dobry wynik to moglabym pobrac ktorys z tych lekow,ze niby nie zaszkodzi a moze pomoc.Co o tym sadzicie?

DUPHASTON I LUTEINA - ktosik - Sun, 28 Października 2007

Cytat:mi o to jak czesto sie powinno brac te leki i jak dlugo

Sweety, nikt nie odpowie Ci na tak postawione pytanie, każda z nas jest inna i ciąża każdej z nas jest inna. Poza tym zdania lekarzy niekiedy też są podzielone. Ja sądzę, że jedną z najwazniejszych rzeczy jest posiadanie lekarza, któremu się ufa, a co za tym idzie jesteśmy psychicznie spokojniejsze, co zbawiennie może wpłynąć na nasze nienarodzone jeszcze Pociechy Smile

DUPHASTON I LUTEINA - Maly Borsuk - Sun, 28 Października 2007

Sweety, ja brałam luteinę do 11 tc, rano i wieczorem po 1 tabletce a przez ostatni tydzień- po pół. Nie było właściwie takiej potrzeby, bo od samego początku ciąży progesteron miałam wysoki, ale czułam się bezpieczniej dzięki tej luteince i takie było jej zadanieSmile. O ile wiem- leki, o które pytasz, nawet jeśli nie są konieczne, to nie zaszkodzą.

DUPHASTON I LUTEINA - Sinka32 - Mon, 29 Października 2007

Ja brałam luteinę w ciązy od 5 do konca 17 tc po 4 tabletki podjęzykowe na dobę. Pomogło i niezaszkodzi napewno.
Luteine podaje się pacjentkom po poronieniach nawet jesli kolejny poczatek nastepnej ciązy przebiega prawidłowo to tak na wszelki wypadek bo nie zaszkodzi a tylko pomoze jakby co.