Poronienie - Forum
o śmierci, tragediach - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Poronienie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Rozważania duchowe (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: o śmierci, tragediach (/showthread.php?tid=2998)o śmierci, tragediach - bamba - Sun, 20 Czerwca 2010

Nie chciałam nic od siebie pisać, ale podzielić się z Wami artykułem, który dotknął mnie. Niby bezpośrednio dotyczy tragedii smoleńskiej, ale każdy z nas przeżywa swój własny \"Smoleńsk\". Taką żywą raną są nasz utraty dzieci, one się ciągle odnawiają, bo tak wiele dzieci umiera. Tu znajdziecie dużo o śmierci, tragedii, czasach ostatecznych:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/o_pelanowski_osppe_znak_katynia_znak_smolenska


o śmierci, tragediach - Magda78 - Thu, 24 Czerwca 2010

Po przeczytaniu tego artykułu pomyślałam sobie ile w niej mądrości i prawdy.Ludzie tak często są zaskoczeni faktem śmierci,wypychają ten temat,nie chcą rozmawiać a wręcz uciekają od tego tematu ,uważają ludzi o tym mówiących za ,,nudziarzy\".Spotkałam się ze swierdzeniem że nie wypada o tym rozmawiać w towarzystwie bo zasmuca się innych .Ludzie którzy mówią prawdę też spotykają się z nerwami otoczenia.Być może autor przesadził ze znakami czasu strasząc ale domyślam się jaki miał w tym cel.Dzięki za ten artykuł Big Grin


o śmierci, tragediach - ramzes - Thu, 24 Czerwca 2010

Śmierć to nieodzowna część życia trzeba nauczyć się ją akceptować... oj jak czasem trudno.
Zupełnie inaczej patrzę na śmierć pacjenta którym się opiekuję a inaczej jak umiera moje dziecko ale tak naprawdę to ta sama śmierć,która towarzyszy nam przez całe,życie.
To o czym pisze Magda to zwykły strach przed śmiercią ludzie się boją się śmierci dlatego myślą ,że jak nie będą o niej rozmawiać to ją w jakiś sposób oddalą od siebie.