Poronienie - Forum
Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Poronienie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Moja strata (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 (/showthread.php?tid=2621)

Strony: 1 2 3

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - mendetka - Tue, 15 Września 2009

W tym roku po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się plenerowe spotkanie rodziców po stracie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców po stracie w dniu
11 października (niedziela) od 12.00 do 15.00 do Parku Jordana (przy głównej alei).
W tym szczególnym dniu chcemy uczcić pamięć wszystkich Aniołków, które odeszły, wypuszczając do nieba różowe i niebieskie baloniki wypełnione helem z imionami dzieci.
Baloniki będzie można otrzymać w namiocie Stowarzyszenia. Będą również dostępne materiały informacyjne dotyczące praw rodziców po stracie, pacjentek po poronieniu, informacje o pożegnalnych zdjęciach. Nabywając błękitno-różową pin-kokardkę - symbol pamięci o utraconych dzieciach będzie można wesprzeć działania Stowarzyszenia.
Dla dzieci, które są z nami przewidziano słodkie ciasteczka oraz bańki mydlane.
Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego jest alternatywą dla dotychczasowych form obchodzenia tego ważnego dnia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z Krakowa oraz bliższych i dalszych okolic.
Pamiętajcie: nie jesteście sami. My również pamiętamy o waszych Aniołkach!

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - krystyna03c - Wed, 16 Września 2009

Świetna inicjatywa,jeśli tylko będziemy w stanie,przyjedziemy do Krakowa z mężem i Pawełkiem,żeby być z innymi rodzicami Aniołków w tym dniu.Tylko spytam jeszcze,jak dojechać do Parku Jordana?Smile

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - mendetka - Wed, 16 Września 2009

Krysiu, bardzo się cieszymy i serdecznie zapraszamy. Cały czas o tobie myślimy i miałam nawet do ciebie napisać na twoim wątku :-) Park Jordana jest w centrum miasta przy Boniach. Najlepiej dojechać głównymi alejami (Słowackiego i Mickiewicza od północy lub Konopnickiej od południa) i na skrzyżowaniu gdzie jest Kino Kijów i Hotel Cracovia (a po drugiej stronie Muzeum Narodowe) skręcić w al. 3 Maja. Tam można zostawić samochód (wzdłuż Błoń) i wejść pierwszą bramą do Parku.
Ściskam mocno

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - krystyna03c - Wed, 16 Września 2009

Ok,znajdziemy,nie ma to tamtoSmile Jak tylko nic nowego się nie schrzani i nasza wysłużona furka nie nawali,będziemy wspierać dumnie szeregi Aniołkowych rodzinSmile

Pozwoliłam sobie poinformować o tym szczególnym dniu moja koleżankę z Ekonomika,Ona również straciła swoją kruszynkę w 5tc,oraz dziewczynę,która ze mną leżała na sali,Monikę,rodziła martwe dzieciątko w 23 tc kilka miesięcy wcześniej,kiedy się spotkałyśmy,walczyła z konsekwencjami zdrowotnymi tego wydarzenia.Czekam na ich odpowiedź....

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - owieczka20 - Wed, 16 Września 2009

ja też postram sie byc razem w wami

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - mendetka - Wed, 16 Września 2009

Serdecznie zapraszamy! I dziękuję za przekazywanie informacji. Czasami poczta pantoflowa działa skuteczniej niż inne metody.
Ściskam was mocno.

Mendetko pozwoliłam sobie zamieścić treść Twojego pierwszego postu,oczywiście bez podpisu który zamieściłaś w swojej stopce i napisałam,że zamieściłaś Go Ty a nie ja na tutaj na Poronieniu,żebyś Broń Boże nie pomyślała,że przywłaszczam sobie Twoje słowa na innym forum w temacie \" Ciąża obumarła,dlaczego...\" być może któraś z dziewczyn również zechce przybyć na to spotkanie,wydaje mi się,że bez względu które to forum,mamy Aniołków mogą czasem się zjednoczyć w takim dniu.
Od początku października umieszczę w swoim opisie na gg i na Naszej Klasie informację,z data,godziną i miejscem spotkania,może wśród moich znajomych jest jeszcze jakaś kobietka która straciła dziecko a do tej pory nie miała okazji poznać tej strony,Stowarzyszenia i tego jak ważne jest jego istnienie,dla nas,matek,które straciłyśmy swoje dzieci.Pomyślałam,że ludzie powinni się dowiedzieć o tym,że jest miejsce gdzie można spotkać przychylnych sobie ludzi.Mam nadzieje,że nie będziesz zła,że tak zrobiłam.Pozdrawiam!

Oczywiście, że nie będę zła :-) Bardzo ci dziękuję. Im więcej osób się o tym dowie, tym lepiej. Ściskam mocno!

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - troula - Wed, 16 Września 2009

Myślę, że będę, ale na 100% jeszcze nie wiem.

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - wuchowa - Thu, 17 Września 2009

Dziewczyny,

tylko w oficjalnych informacjach nie piszcie o tych pinach-kokardkach, bo to sie kwalifikuje do zbiorki publicznej, a na to potrzeba dodatkowych pism. Oficjalnie nie bedzie rozprowadzania kokardek i juz.

Monika

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - mendetka - Thu, 17 Września 2009

O widzisz, dobrze, że to przeczytałam, bo mam już przygotowaną notkę prasową i miałam ją wysyłać. W takim razie kasuję informację o kokardkach.

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - krystyna03c - Thu, 17 Września 2009

Moniko,ja również nic nie pisałam na temat kokardek,a tak nawiasem mówiąc małżonek mój szanowny pytał,czy będzie mógł dla siebie bransoletkę ewentualnie zakupić.Zaskoczona byłam,kiedy powiedział mi,że kokardka Jemu raczej nie przystoi ale bransoletkę nosiłby z dumą,żeby wszystkim pokazać,że ma dwoje dzieci.....Być może byłby to dobry pomysł także dla innych Aniołkowych tatusiów....

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - wuchowa - Thu, 17 Września 2009

bransoletke rozprowadza \"Dlaczego\" i jesli sie orientuje, to z przyczyn technicznych, na razie wstrzymali sie z wysylka.

To moze pomyslec tez o bransoletce... dla panow...?

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - krystyna03c - Thu, 17 Września 2009

Myślę,że byłby to dobry pomysł,nasi mężowie na pewno chętnie nosiliby na ręce pamiątkę na cześć swoich Aniołkowych dzieci,Oni też doświadczyli straty,podobnie jak my i inaczej,ale przeżywają śmierć własnych dzieci. Wiecie wstążeczka jest śliczna,tylko męskie ego nie jednego z panów (w tym mojego niestety,co mnie trochę bawi) raczej nie pozwoli przypiąć sobie różowej wstążeczki...mnie by to absolutnie nie przeszkadzało,nawet byłabym dumna,ale wiecie ONI (hehehe,jak to brzmi) są jakby z innej planety w niektórych kwestiach i o ile bransoletka jako część męskiej biżuterii jest jak najbardziej na miejscu,to wstążeczka już gorzej.... Smile
Można nad tym pomyśleć,w ten sposób również można by było uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe dla Stowarzyszenia.Ja osobiście zamawiam jedną już dzisiaj!Smile

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - magic - Thu, 17 Września 2009

Cytat:[autor cytatu=wuchowa]
To moze pomyslec tez o bransoletce... dla panow...?

Może nie tylko dla panów... Wink Ale wtedy proszę mniejszą niż dlaczegowe, bo tamte są na (moje...) chude ręce za duże... :?

Magic mam podobny problem,również kupiłabym także dla siebie tylko jakąś mniejszą,bo mam chudziutkie rączki hehehe.
Znalazłam producenta takich bransoletek http://www.silikonowebransoletki.pl można by zadzwonić tam i popytać co i jak,ewentualnie oczywiście znaleźć kogoś innego kto mógłby je zrobić.Zrobić jeden kolor dla mężczyzn i kobiet taki neutralny,lub dwa kolory,napis również można ustalić jakoś wspólnie,pełna dowolność...

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - krystyna03c - Fri, 02 Października 2009

Dziewczyny,tak sobie myślę,że jeśli na spotkanie przyszłoby wiele osób,to jak my,mamy forumowe się rozpoznamy? Smile

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - wuchowa - Fri, 02 Października 2009

Krysiu,

dziewczyny beda miec namiot ogrodowy, pod nim stolik z ulotkami i baloniki. Tak wiec je na pewno rozpoznasz. Jeszcze na szyi przywieszke z imieniem/nickiem i napisem \"organizator\".

Podchodzisz do stolika, mowisz, ze jestes z forum, krystyna03c i dalej....... samo leci.

Mozna przygotowac kartki i szpilki albo samoprzylepne kartki, to wtedy sie ludzie rozpoznaja z imienia.

Monika

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - krystyna03c - Fri, 02 Października 2009

Ok Monika,dzięki,tak właśnie zrobięSmile Kurcze,ale się cieszę na to spotkanie,oby tylko nic się nie schrzaniło,mam tutaj na myśli przede wszystkim pogodęSmile

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - nielot - Fri, 02 Października 2009

Właśnie Krysiu miałam Ci napisać, że poznasz nas po identyfikatorach. A pogoda ma być piękna. Tfu, tfu, co by nie zapeszyć...

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - iwona38 - Fri, 02 Października 2009

ech szkoda ze nie moge byc z wami......

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - troula - Sat, 03 Października 2009

Dziewczyny, a kto jest organizatorami? Nielot i Mendetka? Adka też?

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - nielot - Sat, 03 Października 2009

Troula zapraszamy, zobaczysz sama Wink

Balonikowy Dzień Dziecka Utraconego w Krakowie 11.10.2009 - troula - Sun, 04 Października 2009

No wybieram się, wybieram... Podsycasz napięcie Smile!