Poronienie - Forum
Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Poronienie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Moja strata (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? (/showthread.php?tid=1800)

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - wuchowa - Tue, 01 Stycznia 2008

Dziewczyny,

wszelkie wolne dni, swieta to czesto nielatwy czas dla osob w zalobie. Wiele osob z otoczenia nie zdaje sobie z tego sprawy, no bo atmosfera, ktora jest wokol to taka pieszczotliwa, cukierkowa, wszyscy sa happy... i choc chce sie wejsc w ten schemat, to co rusz rozne sprawy wychodza, ktore przecza atmosferze swiatecznej.

(Na marginesie, w tym roku Wyborcza wylamala tez sie z tego szczesliwego opisu, dajac artykul o wigiliach osob rozwiedzionych...)

Dla mnie to byly kolejne swieta po poronieniach, w miare uplywu czasu juz tak nie boli, dlatego odniose sie do moich pierwszych swiat Bozego Narodzenia po poronieniach. Moze uda nam sie stworzyc taka liste spraw, zachowan, ktore sa trudne... Moze innym bedzie latwiej zrozumiec?

1) Zyczenia dotyczace kolejnej ciazy: \'zebyscie sie w koncu doczekali drugiego dziecka\'.
2) Zazdrosc tym wszystkim, ktorym rodza sie dzieci i nie maja za soba poronien - patrz sw. Rodzina.
3) Duzo wolnego czasu, ktory pozwolil sie zatrzymac i przemyslec.
4) Kazanie z tego okresu, gdzie ksiadz marudzil, ze dzieci sie rodzi coraz mniej w Polsce, bo _wszyscy_ narzekaja na warunki, a przeciez w szopce warunkow nie bylo...
5) Wszystkie pastoralki ze slowem \'Aniolek\' powodowaly, ze lzy same naplywaly do oczu.

Monika

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - Malgosia - Tue, 01 Stycznia 2008

6. To, że nikt (w tym roku z wyjątkiem mojej młodszej córki) nie wspomniał ani słowem o naszych zmarłych dzieciach
7. Życzenia \"wszystkiego dobrego\" i \"spełnienia marzeń\" - bo dobro przyjdzie, wiem, ale nie \"wszystkie\", bo Ci, którzy odeszli nie wrócą i wszystkie marzenia też się nie mogą spełnić, np. żeby wszystkie nasze dzieci zasiadły z nami przy stole
8. sam fakt Narodzenia, bo jak tu się cieszyć z Dzieciny...

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - kasia - Wed, 02 Stycznia 2008

9. kupowanie prezentów - dla wszystkich cudne, ładniutkie, a dla moich Aniołków jakiś znicz, maskotka... Nie takich zabawek chciałam dla nich...
10. pusty talerz przy stole - od 3 lat ma juz inne znaczenie, ile razy spojrze na niego, tyle razy płaczę, bo nie tak miało być...
11. sama chwila składania życzeń, zwłaszcza kiedy składa mi je mój mąż - łzy kapią jak grochy -zawsze wraca tęsknota za dziećmi...bo nie tak miało być...

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - ellen - Wed, 02 Stycznia 2008

12. same spotkania rodzinne i to, że ze łzami trzeba uciekać do innego pomieszczenia, żeby nie gasić radości;
13. puste miejsce przy stole nabrało wyjątkowego charakteru i nie pozwalało zapomnieć, że jest Ktoś, kto nigdy nie zasiądzie z nami do stołu;
14. list Episkopatu na 30 grudnia (http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=20071129_0), w którym zawarto takie jasne i oczywiste wskazania dla tych, którzy nie mogą się doczekać dziecka, niestety, bez najmniejszej wzmianki o tym, że Kościół chce wspierać i dzielić ból osób niepłodnych oraz doświadczających poronień i pochylać się nad nimi ze szczególną troską...

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - magdaszkocja - Wed, 02 Stycznia 2008

15. trudno gdy rodzina nie pozwala płakać, pyta o co mi chodzi, brak elementarnego współczucia
16. trudno wrócić do pracy i i odpowiadać dlaczego nie było mnie tyle czasu - ale brak udawania, pozwolenie na powiedzenie o tym co się stało i przyznanie się, że jest mi ciężko, pomaga w spotkaniu z koleżankami. Zrozumienie, że nie muszę przed nikim udawać, pomaga.
17. trudne jest powiedzenie rodzinie co się czuje, kiedy oni chcą żebyś już więcej się uśmiechała i życzą ci pogody ducha

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - asiuchna - Tue, 16 Września 2008

18. uświadamianie wszystkim,że brak grobu Maleństwa nie oznacza,że jego nie było i już nie ma o czym pamiętać
19. składanie życzeń MASAKRA, skoro albo życzą mi pogody ducha, albo tak jak moja kuzynka cytuję \"nie życzę spełnienia marzeń, bo wiem,że chciałabyś cofnąć czas a tego się nie da\"
20. powrót do grona znajomych,którzy niepoinformowani o tragicznym finale mojej ciąży, pytają i proszą o pokazanie rosnącego brzuszka...

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - lllllll - Tue, 16 Września 2008

21. Słowa szefa - ach mamy niz demograficzny bo ta dzisiejsza mlodziez jest leniwa (jesli wiecie o co chodzi)
22. Kupowanie prezentów nie dla swoich dzieci
23. Slowa kolezanki: masz meza, prace, niektórzy moga tylko o tym pomarzyc . wiec dlaczego ejstes niezadowolona (ps sama ma dwójke dzieci)

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - gresyi - Wed, 17 Września 2008

24. sam zlot rodzinny, kiedy wszyscy szczebioczą nad nowo przybyłymi małymi członkami rodziny, (bo rodzina się powiększa), nieświadomie uświadamiając mnie, że to właśnie ja też teraz tak powinnam szczebiotać... Sad
25. Podchodzenie jak do trędowatej, jednocześnie zachowując się tak, jakby to co się \"stało\" tak naprawdę nie powinno mieć dla nas istotnego znaczenia, bo to była tylko \"fasolka\" :evil:

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - Mag33 - Thu, 18 Września 2008

26. Atmosfery ogólnego podniecenia i radosci ze zbliżających się Świąt - a u mnie w środku nic z tych rzeczy...
27. Składania życzeń bliskim - bo nic się nie chce mówić tak naprawdę...
28. Radość Narodzin Bożej Dzieciny - mojego Synka narodziny nie były radosne...

Swieta, Nowy Rok - co bylo trudnego? - zuza245 - Fri, 19 Września 2008

29.Spędzanie wigili w gronie małych dzieci i kobiet w zaawansowanych ciążach.
30.ZYCZEŃ!!!!!!!!Bo nigdy nie wiadomo co ktoś powie.
31. Reklamy w telewizji pokazujące co możesz zrobic, kupić dla swojego dziecka w święta.