Poronienie - Forum

Pełna wersja: AKT URODZENIA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WITAJCIE
wyszłam dziś ze szpitala, po poronieniu w 6 tc. [*]
nie chcę rejestrować Aktu Urodzenia w Urzędzie,
jednak w szpitalu powiedziano mi, że oni maja obowiązek zgłaszania wszystkich porodów do Urzędu, czy jest tak faktycznie,
czy mogę nie wyrazić na to zgody???
Niestety obowiązek zgłaszania każdego urodzenia wynika z przepisów, nie ma więc możliwości byś nie wyraziła zgody na dokonanie takiego zgłoszenia. Jednak to, że szpital prześle taki dokument do usc nie znaczy jeszcze, że akt urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu zostanie sporządzony ponieważ np. konieczne jest określenie płci.
ok.
dziekuje, za odpowiedź, tego sie obawiałam...słyszałam, że czasem potem Urząd ściga matki, które tego nie chcą, celem nadania imienia ect.
ja swoje dzieciatko symbolicznie pożegnałam sama w domu, wczoraj, a właściwie razem je pożegnaliśmy z mojej inicjatywy, mam pewną pamiątkę i to mi wystarczy, wyskrobiny z macicy poszły do badania histpat, choć myślę, że mogło tam nie być zarodka, tak czy siak,
bede pamiętać, ale nie chcce rozpamiętywać, chcę szybko działać i ponownie zajść w ciążę Wink)