Poronienie - Forum

Pełna wersja: Trombofilia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Dziewczyny bardzo prosze o interpretacje wynikow badan:
Badania:
CRP 34 mg/L (limit 0.3-5.0)

Liver profile:
Alkaline phosphatase 60 U/L (limit 30-130)
Alanine Transaminase 20 U/L (limit 5-40)
Total Protein 65 g/L (limit 60-80)
Albumin 29 g/L (limit 34-48)
Total Bilirubin 10 umol/L (limit 0-22)

Lower vaginal/vulval swab
Pus cells +
Trichomonas not seen
Yeasts not seen
Recognised pathogens not isolated

Cardiolipin antibody:
IgG anti Cardiolipin 0.8 GPLU (limit 0-5.7)
IgM anti Cardiolipin 1.9 MPLU (0-10)

Urea and Electrolytes:
Sodium 137 mmol/L (limit 133 -146)
Potassium 4.0 mmol/L (limit 3.5 – 5.5)
Urea 1.7 mmol/L (limit 3.5 – 7.4)
Creatinine 49 umol/L (limit 45-84)

Haemoglobin A1C (IFCC)
HbA1c (IFCC) 28 mmol/mol

Bile Acids
Bile Acids 2 umol/L (limit 0-14)

Lupus Anticoagulant:
APPT time patient/normal 1:1 39.2 seconds
D.RVVT Ratio 1.01
Lupus anticoagulant Not demonstrated
PT Patient 14.0 seconds (limit 12.5 – 15.3)
APPT Patient 35.1 seconds (33.6 - 50.4)

Thrombophilia Screen:
Factor 5 Leiden TXT
Coded result: Factor V Leiden mutation NOT detected
Antithrombin 3 (Amidolytic) 88 u/dL (limit 82-133)
Free Protein S 53 u/dL (limit 61-167)
Prothrombin gene variant TXT
Coded result: Prothrombin Gene Variant G20210A NOT detected
Potein C (Amidolytic) 101 u/dL (limit 69-154)
Thrombin time patient 14.2 seconds (limit 14.8 – 19.2)
PT Patient 13.6 seconds (limit 12.5 – 15.3)
APTT Patient 27.0 seconds (limit 24.6 – 34.9)

CMV IMMUNITY SCREEN
Treponemal antibody NOT detected
Rubella IgG antibody detected
Rubella IgM antibody NOT detected
Rubella infection or vaccination at some time in the past
No evidence of recent primary rubella
Parvovirus B19 IgG antibody DETECTED
Parvovirus B19 IgM antibody NOT detected
Consistent with past parvovirus B19 infection – regard as immune
CMV IgG antibody NOT detected
CMV IgM antibody NOT detected
No serological evidence of current or recent CMV infection
Measles IgG antibody NOT detected
Measles IgM antibody NOT detected
Toxoplasmosa IgG antibody NOT detected
Regard as susceptible

Podkreslilam te ktore sa zawyzone/badz podwyzszone lub nie wiem czy dobre - czy ktoras z Was zna sie na tym? Jakie jeszcze badania powinnam zrobic?
Z gory dziekuje za wskazowki
Kochana, trombofilia jak się patrzy - niedobór białka s - musisz mieć w kolejnej ciąży zastrzyki z heparyny (clexane np.), żeby utrzymać ciążę, do tego kwas acetylosalicylowy w dawce na początku 75 mg, a potem 100 mg dziennie.

Dodatkowo masz stan zapalny, być może z pochwy, trzeba pozbyć się infekcji, ZROBIĆ USG MACICY, bo może to być stan zapalny macicy po porodzie, w formie przewlekłej.

Jak coś to pisz.
Ps. hemoglobina ab coś tam - jaką masz normę?

poziomem kreatyniny, mocznika za niskim nie przejmuj się, to świadczy o dobrej filtracji.

Co do zakaźnych - przechorowałaś toksoplazmozę, różyczkę i parwowirusa, ale jesteś wrażliwa na cytomegalię.
Dziekuje bardzo za odpowiedz Mamo Aniolkow.
Przerazilo mnie to co napisalas – czy na pewno to moze byc trombofilia? Lekarka z ktora mialam konsultacje NIC nie wspomniala na ten temat – powiedziala ze wszystko jest OK!!! Czy powinnam powtorzyc te badania? Dodam ze wyniki ktore tu podalam sa z krwi pobranej w dniu w ktorym poronilam – (5 listopada tuz po porodzie), a w styczniu mialam robione badania bo podejrzewali zakrzepice (mialam bole w klatce piersiowej, ktore potem okazaly sie kolka watrobowa) i nic nie wykryli! Czy to mozliwe ze nie zauwazyliby gdybym miala problemy z krzepliwoscia zwlaszcza ze robili badania pod tym katem? Czy ilosc bialka s moze sie zmieniac w ciazy? Juz sama nie wiem co o tym myslec... Zwlaszcza ze nigdy nie mialam zadnych objawow (puchniecia nog itp nawet w ciazy).
Jezeli chodzi o stan zapalny to podejrzewalam ze to moze byc od zapalenia trzustki albo od zeba – wczoraj robilam badanie krwi na CRP wiec za 2 dni sie dowiem czy infekcja jeszcze jest.
USG dopochwowe mialam robione 2 tyg temu i nie znalezli nic niepokojacego, tylko ze ja juz nie ufam tym lekarzom tutaj – w sobote ide prywatnie do polskiego ginekologa wiec wypytam go jeszcze o wszystko, a w kwietniu lece do Polski i mam zamiar porobic wszystkie badania jeszcze raz.
PiBi co masz na mysli mowiac ze USG moze nie wystarczyc? Jakie badania powinnam wiec jeszcze zrobic?
Odnośnie trombofilii to nie jest żadna tragedia, jestem w szpitalu klinicznym, gdzie co druga ma niedobór białka s - jego ilość spada w ciąży, ale są linie odcięcia dla poziomów - dla pierwszego trymestru 50%, dla drugiego 40%, a dla trzeciego 30%, ale i tak na spadek poziomu bierze się clexane. Jeżeli miałaś podejrzenie trombofilii to w ogóle nie ma o czym gadać.
Sama też to mam.
Poczytaj tu: http://dlibra.umlub.pl:8080/Content/122/...15+str.pdf

Co jeszcze - masz zapalenie trzustki??

Odnośnie usg macicy to czasami trzeba zrobić histeroskopię i wycinki biopsyjne, aby zobaczyć czy jest stan zapalny macicy.
Spokojnie, generalnie grunt, żeby udało Ci się zdobyć clexane w zastzykach i aspirynę 75 i 100 mg, może encorton, no i progesteronu dużo (a z tym chyba ciężko w uk). Wartoby mieć jakieś witaminy ciązowe z większą dawką kwasu foliowego.

Z badaniami spokojnie. Już masz przyczynę.
Prosze o pomoc. Otrzymałam wyniki biakło c - 177% a białko s - 157% , co oznacza taki wynik?
NORMY podaj.

Lekki niedobór białka s, badanie było robione po ciąży? może wskazywać na trombofilię wrodzoną u Ciebie - lek na to to clexane (heparyna) w ciąży. Więcej na badania po poronieniu - temat zbiorczy.
mama aniolkow podaje normy białko c 70 -130 , a białko s 74-104 Antytrombina III (AT III) 106% 80-120. Badania po ciąży.
Hm, dziwne, norma dla białka S jest inna... od 160% jako norma.
Wzrost białka C jest związany właśnie w dziwny sposób z poronieniem.
Więcej na:
http://dlibra.umlub.pl:8080/Content/122
mamo anilkow taka norme otrzymałam w badaniu. Obumarcie ciąży w 30 tyg i małymi krokami dojde do przyczyny smierci Córeczki. Mam jeszcze dużo badań przed sobą u hematologa. wspaniała kobietka i kieruje na szereg badań. jestem wdzięczna Tobie mama aniolkow. dziękuję serdecznie.
Kurde, dziwna norma, w większości jest na prawdę od 160 i wtedy by się zgadzało, że masz spadek.
Poczytaj ten artykuł, co podesłałam.
Powodzenia! super, że spotkałaś lekarza, który chce pomóc.
mamo aniolkow dziekuje za porade. Bylam na konsultacji u polskiego ginekologa ktory potwierdzil Twoje przypuszczenia. Mam jeszcze powtorzyc badanie na bialko s oraz zrobic ANA1 i ANA2 a potem probowac. Stwierdzil tez ze moglo to byc rowniez zakazenie wewnatrzmaciczne (podwyzszone CRP i komorki ropne w wymazie). CRP robilam tydzien temu i jest juz niskie (1-2). Zobaczymy jak wyjdzie reszta badan. Chcialam sie tylko dopytac jak to jest z tym przyjmowaniem lekow przed zajsciem w ciaze? Bo mi lekarz powiedzial ze nic nie musze przyjmowac niezaleznie od wynikow, ze po prostu zglosic sie jak najszybciej po pierwszym pozytywnym tescie i wtedy w zaleznosci od tego czy bialko s jest obnizone bede musiala brac Acard i Clexane, a jezeli bialko wyjdzie ok to tylko Acard.
Białko s często poza ciąża jest ok, ale w ciąży potrafi szybko spaść także nie daj sobie zabrać tego clexanu.
Ja miałam ciążę na samym acardzie i duphastonie i dotrwaliśmy tylko do 18 tc. Nie muszę mówić jaka była trauma.

Jeśli chodzi o ANA to jak coś Ci wyjdzie dodatnie to dojdzie encorton przed staraniami i acard też bym brała. Od owulacji parę dni clexane co drugi dzień i dużo progesteronu. Dobrze też brać więcej kwasu foliowego.

PowodzeniaSmile
Ja tez wlasnie bylam zdziwiona gdy powiedzial ze jak teraz bialko s wyjdzie ok to nie bede miala clexane. Chyba ze zrobic badanie jak juz bede w ciazy zeby nie brac bez sensu??? Czy bialko s obniza sie od razu po zajsciu czy moze nagle spasc w trakcie ciazy? I czy trzeba kontrolowac poziom bialka w trakcie ciazy? A encorton i acard przed staraniami to tylko jak wyjdzie ANA dodatnie tak?
Białko S potrafi się nagle obniżyć.
Co do jego badania w ciąży zdania są podzielone.
Dawkę clexane ustala się w zależności od wagi ciała, poziomu ddimerów i białka s. Najczęściej dostaje się 0,4 i w III trymestrze 0,6.
Clexane dobrze jest dostawać już po owulacji, ew. od pozytywnego testu.
Musisz o niego zawalczyć.

Przy dodatnich ana wskazany encorton, tak już wcześniej.
Acard brałabym też wcześniej na miesiąc przed staraniami.
Są małe głosy, że może utrudniać zapłodnienie, więc w dniach płodnych odstaw, a potem po owulacji znowu włącz.
Witam wszystkie kobietki z trombofilia

Bardzo chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej o tej przypadlosci. Poruszalam juz ten temat na kilku innych watkach, ale chcialabym zebrac te informacje do kupy, bo jakos nie moge sie ogarnac z tym wszystkim... Wiem ze jest watek o zespole antyfosfolipidowym ale to jednak nie to samo.

Chcialabym dowiedziec sie jakie Wy macie doswiadczenia z ta choroba: rodzaje trombofilii, w jaki sposob stracilyscie swoje malenstwa, co Wam powiedzieli lekarze?
Jakie sa zalecenia co do lekow w czasie staran i w trakcie ciazy? Co mozna jeszcze robic w trakcie ciazy aby bylo dobrze?
Jakie sa wskazania co do porodu? Czy jest zalecane CC?
Czy jest tu ktos kto szczesliwie donosil ciaze juz po diagnozie?
Czy trombofilia wplywa takze na zwykle zycie i czy macie jakies objawy zwiazane z ta choroba?

Ja mam niedobor Bialka S (53 przy limicie 61-167 z badania w dniu porodu) ktory prawdopodobnie obniza sie tylko w trakcie ciazy. Lekarz powiedzial ze musze sprawdzic jak wyglada to teraz i jesli bialko bedzie ok to dostane w ciazy tylko Acard, a jezeli dalej bedzie za niskie to Acard i Clexane. Nie zalecil zadnych innych lekow, nie zalecil tez zadnych lekow na okres staran – mam po prostu zglosic sie jak najszybciej po pierwszym pozytywnym tescie. Jak jest u Was?

Co do postepowania z trombofilia to wyczytalam ze jest wskazane duzo ruchu, ale jak to sie ma do ciazy zagrozonej przy ktorej trzeba lezec? I czy pomaga np. noszenie uciskowych ponczoch gdy wykonuje sie prace siedzaca?

Z gory dziekuje za wszystkie wpisy
Magda
Dopisuję się do wątku Madzi!
U mnie dwa poronienia 12 tc i 7tc. Zidentyfikowany wróg- trombofilia wrodzona (zbyt niska aktywność białka S, nawet po ciąży).
Także czekam na jakieś historie z happy endem, w których tle była trombofilia, oczywiście każda informacja jest dla nas na wagę złota
Dziewczyny, dużo zostało już powiedziane na wielu wątkach, w których brałyście udział.
W trombofilii grunt to clexane i mała dawka aspiryny oraz kontrola ddimerów.
Ważna też kontrola dziecka - jak przyrasta, potem jak łożysko sobie radzi.
Jak trzeba leżeć ze względu na szyjkę to się leży, żadych pończoch się nie nosi, chyba, że ma się trwającą zakrzepicę, ale wtedy się leży na OIOMie.

W szpitalu AM w Lublinie, co druga ma niedobór białka S i bierze clexane, i generalnie większości się na tym leku udaje !!

Odnośnie znacznego niedoboru białka S, także poza ciążą - należy wykonać badanie na mutację na trombofilię, ponieważ w przyszłości może zaistnieć epizod zakrzepowy !! i przy istnieniu mutacji należy być pod kontrolą hematologa ciągłą i ew. leki przevciwkrzepliwe poza ciąża także.
Więcej np. tutaj http://www.genomed.pl/index.php/pl/badan...rzepliwosc

Do tego jest bardzo dużo artykułów - trombofilia u kobiet w ciąży itd. itd.
Olu :*
powiedz mi moja droga czy jeśli tę aktywnoś miałam niską dwa/ trzy tygodnie po poronieniu to znczy, że mój organizm jeszcze nie doszedł do siebie po ciąży czy tak po prostu już będzie?

nie miej nam za złe nowego wątku, myślę, że taki zbiorczy temat o trombofili może komuś się w przyszłości przydać, bo nie będzie szukał Wink

jeszcze raz dziękuję ci za odpowiedź :*
Julio, sprawy z białkiem s są trochę skomplikowane.
W moim przypadku po porodzie Franusia białko s miałam 51%.
Lekarz ordynator u nas w mieście mówił, że to normalne w ciąży.
W Lublinie na AM uznali to za wyznacznik trombofilii.
Do tego jeszcze spadek antytrombiny.
W tej ciąży w 9 tygodniu miałam białko s 55%.
ja miałam 37% jakieś 3 tygodnie po poronieniu... Sad to chyba nie za dobrze?
Ewidentnie trombofilia.
Jasno na białym.
Potrzebny hematolog.
Dziewczyny a jak wy to liczycie z tymi procentami? Tzn ze jak ja mialam 53 u/dL przy minimalnej 61 to znaczy ze to 86%?

Cytat:[autor cytatu=mama_aniolkow]
W tej ciąży w 9 tygodniu miałam białko s 55%.

czyli nawet przy braniu clexane bialko i tak sie obniza?
Tak, ono będzie spadać, szczególnie jak jest mocna trombofilia, ale clexane ochronia przeciwkrzepliwie przed powstawaniem zatorów.

Miałaś 53% (% =U/dl)
Acha dziekuje.
A zna ktos moze dobrego hematologa w okolicach Szczecina?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9