Poronienie - Forum

Pełna wersja: torbiel po poronieniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Miesiąc po poronieniu na wizycie u lekarza okazało się, ze wychodowałam sobie dużą torbiel na jajniku (7cmx5cm), wypełniona płynem surowiczym, podobno nic takiego , często się zdarza po poronieniach. lekarka przepisała mi na 3 m-ce tabl.antykonc. i tyle. w kilku miejscach przeczytałam że tak duże torbiele kwalifikuja się tylko do usunięcia. nie wiem czy mam jakąkolwiek szansę na to że wchłonie . idę w poniedziałek do innego lekarza, jak myślicie czy po tygodniu brania hormonów może być już jakaś informacja że torbiel sie zmniejsza?
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki.
witaj ! ja po poronieniu tez miałam torbiel nie pamiętam ile dokładnie ale coś około 9cm na 7 lub 8 nie pamiętam dokładnie ale wiem ze jak sam sie pojawił tak sam się wchłoną,ja do tego brałam metformax500.mam nadzieje z i tobie sie wchłonie i nic złego nie będzie.pozdrawiam
dziękuję
ja też bardzo liczę na to że obejdzie się bez laparo; jak sobie pomyślę o szpitalu , to mi słaboSmile
Ja też miałam po poronieniu torbiel i to dużą, nie pamiętam dokładnie, jakie miała wymiary, ale na pewno średnica w przedziale od 5 do 10 cm. Z tego co pamięta, lekarz powiedział mi, że to się często zdarza, a ponieważ była to torbiel zwykła, nie zlecił żadnych leków, tylko kontrolę po miesiącu. Na tej kontroli na USG nic już nie było widać, widać torbiel pękła samoistnie i po problemie. Tobie też życzę, by zniknęła.
niestety mam złe przeczucia co do mojej torbieli. Własnie dziś kończę brać hormony, boli mnie w boku od kilku dni i to tak konkretnie, więc chyba nie pomogły. mam nadzieję zę chociaż się nie powiększyła ale będę to wiedzieć dopiero po wizycie. mój lekarz zlaecił miesiąc gravistatu 250 + czopki distreptazy i ciepłe okłady, zobaczymy.
guniamo! I co z twoja torbiela? Ja miałam kilka lat temu spora torbiel na jajniku i tez przepisano mi hormony na jakies 6 mcy... poprostu jajniki musza sobie \"odpocząć\" przez kilka cykli i uspokoic się..w moim przypadku torbiel zniknęła . Powodzenia!
wreszcie dobre wiadomości Smile moja torbiel to już tylko 14mm Smile) rany co za ulga. może wreszcie odpocznę od tego wszystkiego i nabiorę sił przed kolejnymi staraniami. pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrówka
Też wczoraj dowiedziałam się o torbieli na prawym jajniku. Lekarz pocieszał mnie, ze to częste po poronieniu i zazwyczaj samo znika. Czeka mnie jednak kilka tygodni niepewności. Co jak nie?
Powodzenia, oby torbiel zniknęła. Często tak jest. Jakieś kroki lekarz podejmie, jeśli nie zniknie po określonym przez niego czasie, np do następnej wizyty.