Poronienie - Forum

Pełna wersja: Rejestracja - Płeć nie jest określona w dokumentacji medycznej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
13.10 dowiedziałam się o obumarciu mojej ciąży- 10 Hbd wg miesiączki, 6Hbd wg usg. Szpital przesłał do usc zgłoszenie o urodzeniu martwego dziecka, Naturalnie nie podał tam płci ze względu na wiek ciąży.
Mam pytanie czy ja mam się teraz udać do usc i prosić o akt urodzenia z adnotacją o obumarciem płodu? Czy usc mi to wyda? W dziale statystycznym szpitala ICZMP w Łodzi dowiedziałam się, że nie. Jak mam dalej postępować? Czy taki akt urodzenia uprawnia do odebrania zwłok?


Edit / DzikaMysz 2013-11-16 16:17 / Łączenie tematów
Szpital wystawiajac zgloszenie bez plci de facto go nie wystawia. Usc nie wyda aktu urodzenia w sytuacji, gdy pisemne zgloszenie jest nie w pelni wystawione.

Plec mozna okreslic za pomoca badan genetycznych. I bez nich, w przypadku tego szpitala, chyba sie nie obedzie, jesli chcesz miec akt urodzenia.

Zwloki powinni wydac Ci na mocy rozporzadzenia ze stycznia 2007 (masz w \"Prawo w pigulce\") oraz Karte Zgonu, ktora jest potrzebna na cmentarzu. Powinna ona byc potwierdzona w usc, zeby byla \'wazna\'. Ale - na niektorych cmentarzach, np. parafialnych i czesciowo komunalnych, nie wymagaja potwierdzenia tej KZ.


Napisz podanie do szpitala o wydanie zwlok Twojej Coreczki. Wtedy zobaczysz, co dalej. Ty masz pierwszenstwo jesli idzie o pochowanie Twojego dziecka.

Duzo sil.

Monika
Renato, jeśli szpital nie wypełnił rubryki o płci, to w usc nie zarejestrują Nel.

Złóż w szpitalu podanie o wydanie zwłok do pochówku powołując się na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. 2001 Nr 153 Poz. 1783, z póź. zm.) podaje, iż „za zwłoki uważa się ciała osób zmarłych i dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży.”, co pozwala na pochówek dzieci zmarłych także na tak wczesnym etapie ciąży przez osoby uprawnione czyli, zgodnie z art. 10 pkt. 1. Ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, przede wszystkim najbliższą rodzinę zmarłego, którą w przypadku zmarłego dziecka są rodzice.

Zadzwoniłąbym też jutro d Biura Praw Pacjenta (namiary w dziale Prawo w pigułce) ze skargą, ze szpital odmawia prawidłowego wypenienia dokumentu zgłoszenia.

Powodzenia
Mówiłam w dziale statystycznym, że istnieje coś takiego jak uprawdopodobnienie płci. Ale panie nie wiedziały o czym mówię i zasłaniały się swoimi przepisami. Kto podejmuje decyzję o upawdopodobnieniu płci- lekarz prowadzacy, ordyn, prof? Może mogłabym jeszcze z kimś tam porozmawiać... dziś wyszłam ze szpitala.
Każdy lekarz może, ten, który wypełnia dokumenty, ale do tego trzeba odrobiny dobrej woli.
Moniko do kogo ew. zwrócić sie o bad genet? Zwłok przecież nie można wziasc samemu tylko przez firmę pogrzeb. wiec jak je zrobić i gdzie
Małgosiu ale każdy lekarz czyli prowadzący czy z oddziałU?
z oddziału, niestety.
mojego prowadzacego nie znam.Ale na oddziale pracuje tez moj prywatny gin
jutro do niego zadzwonie i spytam
To spytaj go, może będzie człowiekiem.
Możesz mu zanieść wydruki z działu \"Prawo w pigułce\" dot. uprawdopodobnienia
ten brak informacji jest kompromitujący dla lekarzy i w ogóle środ. medycznego... z przykrością to stwierdzam, bo sama do niego należe tyle że w innej dziedzinie
jutro pojadę na oddział porozmawiać ew.zlożyć pisma w dyrekcji
Akurat ten szpital ma koszmarna opinie jesli idzie o rejestracje dzieci...

Reniuc - powodzenia zycze, moze przez to, ze masz jakis zwiazek ze sluzba zdrowia, to Cie lepiej potraktuja.
mam jeszcze pytanie czy dobrze rozumiem- do zlecenia badań genetycznych konieczne jest założenie sprawy sądowej?!
Nie, dlaczego? Tak Ci powiedziano w szpitalu?

Napisałabym podanie do szpitala, że ponieważ odmawiają wypełnienia prawidłowo dokumentu zgłoszenia urodzenia dziecka (z wpisaniem płci) prosisz o wydanie preparatu histopatologicznego celem przesłania go do .... (nazwa zakładu genetyki) , który przeprowadzi badanie genetyczne określające płeć. Z wynikiem zgłosisz się do szpitala, by wypełnili dokumenty.

A złozyłaś pismo w szpitalu z informacją, że zamierzasz pochować Nel? Czy z wydaniem ciała do pochówku nie robią problemów, a tylko z dokumentami?
przed zabiegiem wyłyżeckowania oświadczyłam wszystkim obecnym lekarzom, że chcę odebrać zwłoki dziecka, wpisalam to też do historii choroby i podpisałam się. Teraz zaczynam się zastanawiać czy to starczy żeby zwłoki nie zostały zutylizowane, ale jak pisałyście w zakładzie patomorfologii te szczątki są przerabiane na bloczki parafinowe i w tej postaci przechowywane 10 lat
jutro jadę do szpitala więc mam nadzieję na wyjaśnienie sytuacji
Szpital moze spopielic zwloki dziecka tylko na pisemny wniosek rodzica. Jesli takiego pisemnego wniosku nie skladalas, to wszelkie dzialania szpitala dotyczace Twojego dziecka sa bezprawne.

Nawet nie musiano oddawac Maluszka do badania hist-pat. Gdybyscie nie wyrazili zgody, to szpital nie mialby jak Was do tego zmusic. Do hist-pat mozna przekazac tylko czesc \'materialu\', nie bedacy wprost szczatkami dziecka, np. fragment kosmowki.
dziś byłam w szpitalu, pan prof. zgodził się na moją prośbę o wpisanie płci i zlecił to swoim podwładnym. Lekarz prowadzący mnie w szpitalu w czasie pobytu ma wątpliwości co do zgdności z prawem procedury uprawdopodobnienia a przede wszystkim ew.konsekwencji dla swojej osoby w prokuraturze. Jutro jestem z nim umówiona, ma podjąć decyzję.
mam pytanie, czy znacie konkretną osobę na konkretnym oddziale gin i położ, która praktykuje powyższą procedurę i do której mógłby zadzwonić mój gin aby upewnić się o braku konsekwencji swojego działania
zamierzam jutro wiąść listę szpitali wydających właściwie dokumenty rodzicom.
A może znacie jakiś prawników, z którymi możnaby skontaktować mojego dr?
Reniu, na jutro żadnego lekarza pewnie nie znajdziesz, ale niech ten Twój zadzwoni do p. Dagmary Korbasińskiej z Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia Ministerstwa Zdrowia albo do Biura Praw Pacjenta (namiary w Prawo w pigułce, tam mu potwierdzą to co jest napisane w piśmie H ( a wydrukowałaś mu i zaniosłaś to pismo?).
Cieszę się, że Wasze biurokratyczne problemy zaczynają zmierzać w dobrym kierunku.
Powodzenia
oczywiście, że wydrukowałam i wręczyłam żeby dokładnie przeczytał. Na oddziale chyba tego dokładnie nie zrobił, bo wg niego z pisma H wynika, że jest to poświadczenie nieprawdy. Dr umówił się ze mną, że po kontakcie z prawnikiem w dniu jutrzejszym da mi odp
Reniu,nie jestem w stanie Tobie pomóc ale z całego serca życzę Ci,żeby udało Ci się załatwić wszystkie te kłopoty.Twoje dzieci są z Ciebie dumne,bo jesteś dzielna i wytrwała Mamo.Trzymam kciuki z całych sił!!!
trzymam kciuki dzielna mamusiu Aniołka...my wygraliśmy i w piątek będziemy mieli akt urodzenia...tylko akt urodzenia, ale jak ważny dla mnie i męża...całuje serdecznie i ściskam...sił życzę...
Stron: 1 2 3 4 5 6