Poronienie - Forum

Pełna wersja: cukrzyca T1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zastanawiam się czy może są tu jakieś kobiałki z cukrzycą T1 ?
hej, ja jeszcze mam niepotwierdzona cukrzycę, wizyta u diabetologa dopiero 24 listopada. Ale cukier na czczo 110 i po obciążeniu 75g po 2h 186, więc chyba nie ma sie co oszukiwać. Na razie dieta i wyniki dobre. Czytałam gdzieś że jesli cuier nie przekracza po obciązeniu 200 to jest to nietolerancja glukozy, ale sama juz nie wiem co o tym myslec. Ja juz jestem nastawiona na cukrzycę i tyle. Da się z tym żyć bo co innego nam pozostalo. Pozdrawiam cieplutko.
dziękuje za odzew.
Rzeczywiście może ci grozić cukrzyca T2.
Trzymaj się :lol:
Ja mam cukrzyce 1 od 16 lat. I chętnie pogadam jeśli ktoś ma ochotę.
ja miałam w ciąży cukrzycę insulinozależną to chyba typ 1 z bardzo wysokimi cukrami przy tym
Nie to co innego to była poprostu \"cukrzyca ciążowa\" która potem najczęściej ustępuje a na typ 1 chorują przeważnie dzieci/młodzież i jest niestety nieuleczlna Sad
wiem ale niestety mi to grozi i na dobrą sprawę nie jestem pewna czy ustąpiła bo mam bardzo duże obciążenie genetyczne ale narazie się nie przejmuje i za dużo nie sprawdzam po co się stresować tyle wiem że przy następnej ciąży na 99,99% znowu będe się męczyć
Sad czytałam gdzieś o tym że chorujące na cukrzycę ciążową w ciągu 10 - 15 lat po jej ustąpieniu prawdopodobnie zachorują na cukrzycę typu 2 Sad Co za cholerstwa nas spotykają w życiu Sad
viki to nie jest tak poprostu kobiety które w ciąży miały cukrzycę są bardziej obciążone tym że może ona powrócić bądź zostać nawet po porodzie i jeśli chodzi o nawrót cukrzycy to niekoniecznie po 10-15 latach ale może to się stać po pół roku bądź może nie mpowrócić wcale, u mnie to nie dosyć że cukrzyca w ciąży to jeszcze moja prababcia, babcia oraz tata mieli czy tak jak tata ma cukrzycę insulinozależną także podejrzewam że u mnie to tylko kwestia czasu kiedy się ona pojawi ale narazie sobie tym tyłka nie zawracam gorzej będzie przy następnej ciąży ale to jeszcze troszkę czasu do tego
Ewi moim zdaniem powinnaś zrobić badania - obciążenie glukozy 75 i wtedy będzie wiadomo czy cukrzyca jest. Ja tez miałam cukrzycę w ciąży - urodziłam prawie 2 lata temu. W tym czsie 3 razy robiłam test obciążenia glukozą, średnio co 6 miesięcy: 1 był dobry, 2 na granicy, trzeci niestety jest podwyższony, jutro wizyta u diabetologa. Po co myśleć że przy następnej ciąży wyjdzie cukrzyca, lepiej moim zdaniem ciążę planować z wiedzą czy się ją ma czy nie. Może przed planowaniem trzeba byłoby zbić cukry do jakiegoś poziomu, aby dla dziecka było bezpieczniej. Ja chcę mieć drugie dziecko, ale nie zacznę staranek dopóki diabetolog nie powie, że można.

Pozdrawiam
Oj skąd ja to znam.... ja tez walczyłam o to by mieć idealne cukry bo inaczej mogłam się pożegnać z myślą o zdrowym dziecku albo w ogole o dziecku. Kupiłam pompe, zaczęłam liczyć, ważyć, mierzyć wszystko co się da, jest z tym trochę pieprzenia ale warto bo ostatnia hemoglobina 5,5%.
dorota1979 mam nadzieję że okaże się ze jestes zdrowa...
dorota1979 ja wiem że bez zrobienia badań przy obciążeniu 75g glukozy to nawet nie będę startowała do starania się o następne dziecko, po ciąży robiłam sobie krzywą i wyszło ok tylko problem jest w tym że wtedy poprostu zwymiotowałam glukozę po 15 min (chyba organizm nie wytrzymał tyle cukru na raz po takiej długiej abstynencji), a jeśli chodzi o teraz to mój tata ma cukrzycę także co jakiś czas podprowadzam mu glukometr i tak sobie sprawdzam i wychodzi ok, ale tak myślę że w połowie roku znowu zrobię krzywą
Cytat:[autor cytatu=Viki]
ale warto bo ostatnia hemoglobina 5,5%.

och gratuluję takich wynikówSmile
Ja ostatnio miałam 6,8%.
Tez mam pompę. Rzeczywiście z tymi cukrami można oszaleć. Ja juz w każdym pokoju trzymam glukometrSmile ale i tak to nie o to chodzi.
Dzięki Smile
Wiesz kiedyś strasznie świrowałam, mierzyłam cukier 20 razy dziennie... teraz juz mi przeszło nie muszę się stresować wysokimi cukrami .... i wiem jedno, na peny już nie wrócę, o niee!!!
Zuza dasz rade z pompą hemoglobinka leci w dół że hej Big Grin
Witam wszystkie dziewczeta! Poroniłam 2 razy (ciąża obumarł 10 i 9 tyg.) Jestem na etapie szukania przyczyn. Napiszcie proszę jakie są normy zawartości cukru we krwi na czczo i p.ozniej np po obiedzie. Mam w rodzinie cukrzyce,moja mama, babcia, siostry babci. Mierzę sobie glukometrem mojej mamy czasami i na czczo mam ok 90 a po posiłkach do 140. Czy powinnam się martwić? Gdzie mam sie zgłosić by mnie wybadano w tym kierunku i jakie zrobić badania.
moim zdaniem masz bdb cukry (mój diabetolog powiedział, że na czczo do 100, a po posiłkach do 140) i jak ja straciłam ciążę oglądał moje wyniki i powiedział, że to na pewno nie kwestia cukru-bo musiałyby być znacznie wyższe te wyniki, żeby można było szukać tu przyczyny...ale jeśli masz wątpliwości-idź do diabetologa i porozmawiaj...może są jeszcze inne, bardziej specjalistyczne badania...
Cytat:[autor cytatu=_anonimka_]
Witam wszystkie dziewczeta! Poroniłam 2 razy (ciąża obumarł 10 i 9 tyg.) Jestem na etapie szukania przyczyn. Napiszcie proszę jakie są normy zawartości cukru we krwi na czczo i p.ozniej np po obiedzie. Mam w rodzinie cukrzyce,moja mama, babcia, siostry babci. Mierzę sobie glukometrem mojej mamy czasami i na czczo mam ok 90 a po posiłkach do 140. Czy powinnam się martwić? Gdzie mam sie zgłosić by mnie wybadano w tym kierunku i jakie zrobić badania.

Masz bardzo ładne cukry. Kobiety z cukrami po 350 rodza zdrowe dzieci..... Więc nie martw się. To nie cukry.
Cytat:[autor cytatu=Viki]
Dzięki Smile
Wiesz kiedyś strasznie świrowałam, mierzyłam cukier 20 razy dziennie... teraz juz mi przeszło nie muszę się stresować wysokimi cukrami .... i wiem jedno, na peny już nie wrócę, o niee!!!
Zuza dasz rade z pompą hemoglobinka leci w dół że hej Big Grin

Viki jak tam cukry?
Ja mam fatalne. Zastanawiam się nad zmianą diabetologa....nie dostaję żadnego wsparcia żeby zadbać o cukry. Ostatnio byłam u chirurga szczekowego, który powiedział wprost że mam niewyrównaną cukrzycę :| Pompę używam juz kilka lat. To bardzo dobre urządzenie, ale praca pozostaje pracą. Strasznie mi skacze po posiłkach.