Poronienie - Forum

Pełna wersja: badania genetyczne rodziców
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

martka24

witam am na imie Marta jestem po dwoch ciazach martwych pierwsza w  8tc kwiecien 2004 druga tez 8tc czerwiec 2005 teraz jestem kierowana na badania genetyczne razem z moim mezem mam pytanko na czym polegaja takie badania i czy musimy rowno z mezem je robic czy to niema roznicy poniewaz moj maz jest w delegacji a ja juz niechce zyc  w niepewnosci i bym chiala juz zrobic pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Edycja / animatua 14-01-2015 21:14 / łączenie wątków
[usunięcie nieaktywnych linków]

Jeśli chodzi o wizytę u genetyka to należy być razem z partnerem, bo lekarz przeprowadza wywiad rodzinny - wady i choroby występujące w rodzinie, poronienia, martwe porody, przypadki nie/bezpłodności. Potem pobierana jest krew i czekanie na wyniki... czasami trwa to kilka tygodni. Nie wiem czy masz już termin wizyty, bo w niektórych ośrodkach trwa to kilka miesiecy (?!?), chociaż ja w Poznaniu czakałam chyba tydzień-dwa. No i musicie mieć skierowania (dwa) od lekarza rodzinnego - po drugim poronieniu te badania są bezpłatne.

Pytaj - przechodziłam przez to Smile
Pozdrawiam,
Monika

martka24

dziekuje ci bardzo nie niemamy jeszcze umowionej wizyty skierownia mamy do Bydgoszczy musze zadzwonic i sie umowic jestem swiadoma tego ze bede musial czekac ale ile?tego niewiem juz nie moge sie doczekac do wynikow a gdzie tu jeszcze pozdrawiam

martka24

chcialabym dodac ze mam 5 letniego synka ktory jest calym moim zyciem donosilam go bez problemu i porod tez droga naturalnaniewiem juz co mam myslec jestem zalamana

aagata4

odnosnie tych badan to warto podzwonic w rozne miejsca i tam sie dowiedziec na jaki termin sa zapisy.. czesto sie czeka bardzo dlugo...
np w łódzi a dwa miejsca i w jednym z nich trzeba bylo czekac 4 miesiace a w drugim tylko 3 tygodnie... - warto o tym wiedziec zapisujac sie na wizyty...
spotkalam sie ze w niektorych wojewodztwach czeka sie i ok 9-10 m-cy....
warto zaaczac juz teraz dzwonic i sei zapisac...
pozdrawiam
Agata

prymulka

to znowu ja witam, jeszcze czekam ale mam inne pytanie. czy wy sie orientujecie czy jest mozliwosc zrobieni badan genetycznych utraconego dziecka - płodu , pytam bo u mnie wszystkie badania wychodza ok i lekarz powiedział ze moze poprostu u nas połoaczenie dwóch komórek daje jakies wady i dlatego dziecko sie nie rozwija . A czy mozna to gdzies zbadac no bo ja juz nie wiem czego sie łapac

Edycja / animatua 14-01-2015 21:01 / łączenie wątków

ewelina

Prymulko! nie bardzo wiem ale przecież żeby zrobić badania genetyczne to trzeba mieć jakieś \"próbki\" śliny,włosa itp.a jeśli Dzidziusia nie ma to jak to zbadać? Wydaje mi się,że jedynym sposobem na dowiedzenie się dlaczego tak się stało jest przebadanie siebie i męża żeby sprawdzić czy któreś z was nie jest nosicielem jakiegoś \"wadliwego\"genu.Ale to są tylko moje przypuszczenia.Może powinnaś zapytać swojego lekarza?Może jest jakaś metoda żeby to zbadać?

juja

Droga Prymulko! Ja też myślę tak jak Ewelinka, przebadajcie siebie genetycznie (jeżeli jest to możliwe), bo to Wasze geny się łączą. Będzie to odpowiedź, czy połączyły się prawidłowo, czy też są jakieś problemy. Jestem po dwóch niepowodzeniach (6 i 11 tc) i właśnie czekam na wyniki badań genetycznych a dokładniej mówiąc na badanie kariotypu mojego i męża. Jest to pierwszy etap tych badań i liczę, że ostatni, że wszystko będzie pomyślnie. Jesteśmy po wielu badaniach, których wyniki na nic nie wskazywały - wszystko w normie - to jednak po wykonaniu kariotypu Pani dr zaproponowała jeszcze badanie na ureaplazmę (o czym inni lekarze zapomnieli) i bingo. Jesteśmy w trakcie leczenia tej bakterii, więc mam nadzieję, że ona była przyczyną. Mimo tego zachęcam do badań genetycznych, chociaż dla mnie wykonanie ich było bardzo trudne. Albo 9-cio mies. termin oczekiwania albo kwota 840 zł, udało mi się zrobić prywatnie za 500zł - oczywiście tylko kariotypy.
[usunięto OT]

martka24

wiatjcie Moniko jesli jeszcze u wejddziesz chcialam ciebie zapytac.zdecydowalam sie zaryzykowac jeszcze raz wczoraj tj 19 11 robilam test wyszedl pozytywnie z czego bardzo sie ciesze moze teraz sie uda nie trace nadzieji i stad moje pytanie 25 11 mamy wizyt w poradni genetycznej niewiem czy mam powiedziec ze jestem z ciazy bo bym chciala zeby zrobili nam te badanka.jestem w drugim tyg ciazy tak mi sie wydaje bo mialam wtedy dni plodne teraz jak najszybciej musze isc do lekarza i modlic sie o cud pozdrawiam was.

Doris

czy ktoraś z Was miałajuż badania genetyczne?jesli np. wystąpiła ciezka wada rozwojowa/u mnie- acranius/Sad..Jak one wyglądają?o co nalezy pytać?

Edycja / animatua 14-01-2015 21:04 / łączenie wątków
Witaj!
Badania genetyczne mieliśmy zrobione po stracie naszego synka w 24 tc.Przez usg był stwierdzony ciężki uogólniony obrzęk.Jeszcze w ciaży miałam zrobioną amniopunkcję.Do dziś nie wiemy dlaczego tak się stało, jadynym wytłumaczeniem jest pojawiwienie się jakiś abberacji chromosomalnych u naszego dziecka, które spowodowały chorobę.Nie stwierdzono jednak, że była to choroba genetyczna.
Badania gen.u nas wyszły ok.Genetyk pyta głównie o wady i choroby gen.u rodziny, o poronienia.Wypytaj w rodzinie, czy miały miejsce takie przypadki.To ważne, żeby wiedzieć.Jest pobierana krew, wyniki są tak po 6 tygodniach.
Po badaniach zaszłam w kolejną ciążę, która tym razem zakończyła się pomyślnie, mamy 3-letnią córeczkę.

Niestety,dwa miesiące temy,miałam zabieg - ciąża obumarła w 8tc.Dlaczego?Nie wiemy.Mój lekarz mówi, że każda ciąża jest inna i bardzo duży procent ciąż kończy się niepowodzeniem.W moim przypadku \'\'niekoniecznie\'\' wiąże się to ze statą synka.

Możesz starać się o skierowanie, żeby badania wykonać bezpłatnie.Powodzenia!

anula

Dziewczyny dzisiaj odebralam wynik ze szpitala.....oczywiście nic w nim nie wyszło.Pojechałam od razu do lekarza i dał mi skierowanie na badania genetyczne.........to chyba za mało? Powiedzcie czy tylko te badania wystraczą?Czytałam już na strance,ze jest ich cała lista..........na jakie Was kierowali lekarze?I powiedzcie ile kosztują prywatnie te badania genatyczne bo nie chce czekac w kolejce miesiącami....pomożcie kochane....

Edycja / animatua 15-01-2015 11:33 / przeniesienie postów z usuwanego tematu
anulo. badania genetyczne czyli kariotyp są bardzo drogie u nas w Olsztynie nawet kilka tys. zł One wyjaśnią, czy Ty i Ojciec dzieci nie jesteście nosicielami chorób genetycznych i czy Wasze geny są dobre... To jest moim zdaniem dosyć dużo. Jeśli będzie wszystko OK to na pewno będą Was czekały następne badania... Musicie uzbroić się w cierpliwość.

Trzymam za Was kciuki.

anula

Olu jestem przerazona tymi terminami.Ja będę robiła badania we Wrocławiu i mam nadzieje,ze tam terminy sa krótsze.Zadzwonie tam dopiero w czwartek bo jutro zamknięte.A jak nie to bedę musiała robić prywatnie.......przeciez nie bede tak długo czekać.pozdrawiam Cie bardzo serdecznie
[Usunieto OT]

Co do badań genetycznych - warto przeprowadzić, wyjaśnić czy nie ma aberacji chromosomalnych, czy kariotypy macie prawidłowe.
Ja byłam kierowana przez NFZ - nie wiem skąd te odległe terminy - ja na wizytę czekałam m-c, na pobranie krwi od wizyty kilka tygodni.
Za pierwszym razem moja hodowla nie wyszła, musieliśmy powtórzyć, ale to też nie były bardzo odległe terminy - jakoś to sprawnie poszło. Prywatnie to rzeczywiście potrafi kosztować od kilkuset zł. do tysięcy ...
[Usunieto OT]
https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=491

wklejam wątek "genetyczny" - może będzie przydatny

anula

Jestem zła jak nie wiem co! Chciałam zarejestrowac się na badania genetyczne we Wrocławiu bo dostałam skierowanie i powiedziano mi,ze najbliżesz terminy sa na przełomie czerwca i lipca!!!!!!!!!!KOSZMAR. Przeciez nie będę czekać tak długo, a jeszcze ile się czeka na wynik....Coś strasznego.Postanowiłam zarejstrowac się prywatnie i tu kolejny szok. prawie 1200 od pary.No ale co mamy zrobić nie chcemy czekac tak długo.Lekarz powiedział,ze od kwietnia mamy znowu się starać. I po co ta służba zdrowia?????
Anulko - a czy nie możecie w innym mieście ? W Poznaniu nie ma takich kolejek ... ja tego nie rozumiem ...
Niech lekarz da skierowanie do innego rejonu - pacjent ma prawo wybrać - NFZ jest na terenie całego kraju ...
Anulo,moge Tobie powiedzieć,jak to jest w Gdańsku.

Ja majac z mazem skierowania na badania genetyczne tez slyszalam o dlugim okresie oczekiwania. Zadzwonilam do Katedry Genetyki AM 058(3491531),- tam docelowo robi sie te badania. Podano mi inny numer, gdzie moglam ustalic data badan genetycznych. I okazalo sie, ze zwolnil sie wolny termin juz za miesąc! Pozniej tylko zadzwonilam do rejestracji 0583492616,0583492617, gdzie z kolei ustalono mi date wizyty( gdy powiedzialam, ze mam juz ustalenie date pobrania krwi, pani z rejestracji dopisala nas na wizyte na kilka dni przed pobraniem). Na wyniki czeka sie ok. 6 tygodni.
Gdybym zapisywala sie na wizyte przez rejestracje, na ktora faktycznie sie czeka kilka miesiacy, po wizycie przychodzi jeszcze odczekac kilka tygodni, zeby pobrac krew, a potem 5-6 tygodni na wynik. A tak mam badania zrobione w 3 miesiace z wynikami.
Jesli ciebie nie przeraza dojazd do Gdańska- sprobuj zadzwonic. Jesli moge jeszcze tobie jakos pomoc: napisz ..........
Kasiu - bardzo Wam współczuję ...

Wcale nie musicie tak długo czekać - wystarczy skierowanie do odpowiedniego oddziału NFZ, który możecie przecież wybrać.
W Poznaniu - umówienie wizyty, pierwszy wywiad, pobranie krwi i odbiór wyników + konsultacja zamyka się w 2 miesiącach - mnie w każdym bądź razie to tyle zajęło na początku tego roku (a ja myślałam, że to długo) ...

Wyżej wkleiłam już link do wątku genetycznego - tam jest adres i tel.

Pozdrawiam - dużo sił - Agata
Chciałabym się dokładnie dowiedzieć jak długo trzeba czekać na wynik wykonanych badań genetycznych, ponieważ 2 razy stwierdzono u mnie ciąże obumarłą w 10 i 14 tygodniu, za pierwszym razem lekarze nic nie wspominali o jakichkolwiek badaniach :| stwierdzili że przy pierwszej ciąży często dochodzi do tego typu sytuacji wiec żyliśmy nadzieją  że podobna sytuacja nas nie spotka  ponownie!!Niestety przy drugiej ciąży w 14 tyg podczas badania USG lekarz ponownie stwierdził ciąże obumarłą, nigdy bym nie pomyślała że ponownie będziemy musieli przechodzić to samo!! Dopiero w szpitalu lekarze  zaczęli coś wspominać o badaniach genetycznych aby wyjaśnić dlaczego dochodzi do samoistnego obumarcia dzidziusia mimo że przy wcześniejszych badaniach wszystko było ok !!Wiec jak ktoś może mi napisać jak długo trzeba czekać na wynik badań genetycznych będę bardzo wdzięczna!! Pozdrawiam
Badania genetyczne sa standardem po drugiej stracie ciazy i naleza sie rodzicom po stracie bezplatnie na fundusz. na wyniki badan genetyczncyh (z krwi) czekalismy 6 tygodni.
O wilele wiekszym problemem bylo dostanie sie do poradni genetycznej ( skierowania mielismy od lekarza rodzinnego). Na szczęscie ktos zwolnil termin , wiec wizyte mielismy po okolo 3 tygodniach. pani w poradni genetycznej probowala nas odwlec od tych badan, mowiac, ze nie jest to przyczyna moich strat ciazy i dzieci.Tez tak uwazalismy, ale jak powiedzielismy, ze tych badan nie musimy robic, ale niech nam da opinie, ze w naszym przypadku to i tak nic nie wniesie do naszych problemow, pani sie oburzyla i skierowania na badania od razu nam dala. umowila nas telefonicznie do laboratorium za tydzien. potem 6 tygodnie czekania na wyniki., oczywiscie ok. Tak naprawde w 99,9 % te badania nie stwierdzaja przyczyn strat ciazy i bardziej sluza jako wykluczenie czynnika genetycznego przy dalszej diagnostyce.
witam...ja właśnie czekam za badaniami genetycznymi...czekam za wyznaczeniem daty, średnio okres 6 miesięcy...
dla Aniołków (*) (*) (*)
na forum marfana przeczytalam, ze w Lodzi sie czeka najkrocej na badania genetyczne
tu masz namiary

Poradnia Genetyczna,
Samodzielny Publiczny ZOZ, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 3 im. dr S. Sterlinga UM w Łodzi
adres ul. Sterlinga 1/3, 91-425 Łódź
telefon 042 633 27 42 faks 042 632 70 02
e-mail genetyka@csk.am.lodz.pl
Kierownik Poradni lek. med. Tamara Michalska

Poradnia Genetyczna Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej \"GENOS\"
adres ul. Inowrocławska 9/132, 91-020 Łódź
telefon 042 611 63 11 faks 042 611 63 12
e-mail genos@bmp.net.pl genos@genos.com.pl
Kierownik Poradni prof. dr hab.med. Bogdan Kałużewski
Godziny przyjęć 8.00-16.00 (od poniedziałku do piątku)
Średni czas oczekiwania na wizytę w poradni 1-7 dni+
mi lekarz również dopiero teraz czyli po dwóch stratach zaproponowal badnia genetyczne tzn badnia kariotypu z krwi rodziców ale jeszcze niedzwnilam do tegj poleonej pani doktor jakos sie boje ...
Stron: 1 2 3