Poronienie - Forum

Pełna wersja: Uprawdopodobnienie płci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Zakładam nowy wątek bo wiedze że coraz więcej osób ma z tym problemy. Skoro ustawa mówi że możemy zarejestrować dziecko niezależnie od etapu ciąży, że możemy je pochować to może trzeba coś konkretnie zrobić z tymi wymogami podawania płci, wagi i wzrostu na pisemnym zgłoszeniu urodzenia dziecka.
Pisanie do kolenych instytucji nie zawsze zdaje rezultaty bo szpitale i urzędy różnie do tego podchodzą. Co zrobić by to ujednolicić?

Edit / DzikaMysz 2013-11-16 15:10 / Łączenie tematów
Wczoraj dostalam odpowiedz z mz, ze korespondencje ze stow uwazaja za zamknieta, bo prace nad rozporzadzeniami sa zakonczone.

A mysmy poruszali - w innych listach - wiele watkow, takze kwestie braku plci. Kasiu - ja do nich jeszcze raz napisze.

Do tego list do mswia.

Ale coraz bardziej dociera do mnie, ze moze lepszym rozwiazaniem bylby \'zmasowany atak\' na te instytucje z wysylaniem maili, aby:
- jasno i czytelnie umieszczono na stronach ministerstw procedury postepowania
- wyslano instrukcje do szpitali i usc, bo tam panuje jakas okropna niewiedza dzialajaca na szkode rodzicow.

Monika
tak
jestem za zmasowanym atakiem...to chyba daje efekty bo my tez tak działalismy z uznaniem dzieci martwo urodzonych...
moze trzeba taki atak przeprowadzicSmile
jesli cos służe pomocą...poprosze tylko maile Smile
Włąsnie tak sobie pomyślałam żebyśmy poszli tropem działań rodziców walczących o uznanie ojcostwaSmile
To jest takie wkurzające, bo te najmniejsze Skarby - nasze maleństwa są przez niektóre durne szpitale i urzędy - odczłowieczani.
Wychodzi na to , ze jak ktoś nie ma ręki jest człowiekiem a jak ktoś nie ma określonych narządów płciowych człowiekiem nie jest. Czy oni na głowę upadli?
Monika jestem za rozpoczeciem takiej akcji o wydanie instrukcji w tej sprawie, jakiegoś paragrafu, wyroku, etc.
Cześć Wam my też jesteśmy za wysyłaniem maili. Może jak instytucje będą dostawały po kilkanaście maili dziennie to w końcu wezmą się do roboty. Trzeba by było napisać i wysyłać jednakowe prośby żeby wiedzieli ,że nie jest to przypadek. No i potrzebne są adresy mailowe.
Pozdrawiamy
mamokasiu...napisałas juz tony podań moze wklej tu jakis tekst a my go porozsyłamySmile
she28, ja nie pisałam podania o braku płci bo u mnie jest inny problem: brak zarodka przy łyżeczkowaniu i brak stwierdzenia o obecności tkanek płodowych w wyniku hist-patol. POronienie zaczęło sie w toalecie i ginekolodzy z którymi tą sprawę konsultowałam twierdzą że jest wysoce prawdoprawdopodobne że tam doszlo do wydalenia zarodka, bo 4 dni przed poronieniem moje dziecko żyło i biło mu serduszko.

Pisałam w pierwszym swoim podaniu o tym by w pozycji płeć szpital napisał: nieznana, ale oni odmówili mi z w/w powodów, że nie było zarodka.

Poszperam w ustawach i postaram sie coś jednak zklecić o tym, że każdy człowiek niezależnie od etapu ciązy może być zarejestrowany w usc. Nie jestem prawnikiem ale spróbuje
Tak naprawde pytan jest kilka.

Do MZ:
- czy pisemne zgloszenie urodzenie dziecka uzaleznione jest od obecnosci zarodka
a) w trakcie zabiegu lyzeczkowania
b) w materiale histopatologicznym

mz do tej pory potwierdzilo \'tylko\', ze rejestracja dzieci nie jest uzalezniona od czasu trwania ciazy, niestety, pomyslowosc lekarzy w wymyslaniu powodow, aby nie wydawac dokumentow jest spora.

Do mswia:
- czy usc ma prawo odmowic przyjecia pisemnego zgloszenia dziecka bez podanej plci, dalej argumenty z drugiego przykladu (\"Prawo w pigulce\"): uprawdopodobnienie plci, analogia do innych sytuacji, gdy uzupelnia sie akty stanu cywilnego w niepelny sposob, zgodnosc z konstytucja.

Prosze, wstrzymajcie sie z wysylaniem dopoki nie powstanie jedna, poprawna i dajaca najwieksze szanse na powodzenie wersja maila.
W tym tygodniu moge tu wpadac sporadycznie.
W przyszlym jestem w ogole bez komputera.

Monika
Dobrze Moniko, będziemy myśleć i się konsultować
Wysłałam dziś list do p.Marii Bielickiej, dziennikarki GW i autorki tego artykułu z 19.07, z prośbą o pomoc w sprawie \"uprawdopodobnienia płci\" - mam nadzieję, że dostanę odpowiedź, jak tę procedurę stosuje i uzasadnia poznański USC. Może zdobędziemy jakieś argumenty.
Pozdrawiam
Alina
Na p. MB bym nie liczyla, napisala kilka artykulow nawiazujacych do tematyki poronien i wszystkie z bledami dot. sytuacji prawnej.

Skuteczniej by bylo wprost napisac do usc w Poznaniu lub Szczecinie.

Sa kierownicy usc, ktorzy wiedza o tej praktyce, a mimo to odmawiaja wydania aktu urodzenia dziecka. To czego potrzeba, to wyjasnienia z mswia lub innego orgnau nad usc, ktore potwierdza, ze bez wypelnionego pola z plcia dziecko ma prawo do aktu urodzenia.

Monika
Po 20 sierpnia jestem umówiona z radcą prawnym w usc w Szczecinie więc podpytam w tej sprawie
Ja wysłałam pytanie w tej sprawie do MSWiA (na skrzynkę ministra), opisując całą sprawę (dokładnie tak, jak w piśmie do USC). To samo posłałam do Rzecznika Praw Obywatelskich, bo w piśmie jest mowa o naruszeniu praw konstytucyjnych (do równego traktowania, itp.). Myślę, że może to coś da. Jakąś instrukcję dla usc minister może wyda. Oby tylko wcześniej rząd się nie rozwiązał, w tej sytuacji politycznej wszystko możliwe :roll:
Moniko, w piśmie, które zamieściłaś już na stronie prawo w pigułce jako przykład 2, trzeba poprawić dwa błędy (teraz je dostrzegłam):
w trzecim akapicie mowa o rozporządzeniu MZ, jest błędna data (2 lutego 2005, a nie 2002 roku);
jeden z ostatnich akapitów rozpoczyna się zdaniem: \"Konieczność zastosowania powyższej procedury została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia (vide pismo z dnia 8 czerwca 2007, znak.: MZ-PR-024-6271-2/IT/06, które stanowi załącznik nr 1)\"; powinno być: \"cytowane w załączniku nr 1\", ponieważ nie mamy tego pisma. Jeśli mozesz, popraw Wink
Właśnie odebrałam telefon od tej dziennikarki z GW - jest na urlopie, ale obiecała, że bedą sprawę nagłaśniać. Nawet wysłała już pismo do MZ. Może jest tak, że dziennikarzom odpowiadają w pierwszej kolejności Big Grin
Dziewczyny dołączam się do grupy. Jak tylko ustalona będzie wersja e-mail to ja go wyślę. Musimy walczyć samo bo nikogo tak naprawdę \"tam na urzędowych stołkach \" to nie interesuje.
Jeśli przyda się Wam informacja, że ja nie miałam problemów z uprawdopodobnieniem płci to moge udostępnić zaświadczenie o urodzeniu dziecka gdzie mam zaznaczoną płec męską. Jest wpisane 10 tydzien ciązy.
Bałagan, bałagan, bałagan ... w tych naszych chorych urzędach ... Jak to jest, że w jednym urzędzie bez problemu rejestrują dziecko, nawet jeśli na zgłoszeniu urodzenia rubryka płeć pozostaje pusta, a w drugim robią schody ... ja tego nie pojmuję ...
W naszym przypadku po prostu napisałam podanie/oświadczenie/prośbę o uznanie płci dziecka jako \"męska\" i zarejestrowanie go pod wskazanym imieniem ... bo na nazwisko wpływu już nie mogłam mieć (kłania się uznanie ojcostwa :evil: ) ... zresztą wszystko pisałam pod dyktando urzędniczki, która wcześniej skonsultowała to z kimś wyżej od siebie ... :roll:
Brak procedur i dziury w nich są zatrważające !
eledhwen, ale to chyba było dawno? Teraz MSWiA wystosowało instrukcję do wojewodów, w której jest napisane, że usc nie może \"tworzyć rzeczywistości\" i wpisywać danych, których nie podał lekarz Sad A to oznacza odmowę sporządzenia aktu... Ja napisałam miesiąc temu odwołanie do wojewody i na razie nie mam odpowiedzi, ale nie robię sobie zbyt wielkich nadziei... Mimo że opinia Rzecznika Praw Obyw była jednoznacznie pozytywna... Wniosek jest taki, że jeśli urzędnik w usc ma jakieś wyjątkowo formalistyczne podejście do sprawy, to odmówi i nikt nie może tego zakwestionować... dominiko, cieszę się, że Tobie chociaż się udało. Zaświadczenie o określeniu płci w 10tc niestety na moim urzędzie nie zrobi wrażenia, już raz im takie dokumenty od pewnej osoby z forum posłałam... Ech :evil:
Cytat:[autor cytatu=alenam]
eledhwen, ale to chyba było dawno?
w styczniu 2006
Dominiko1979, jeśli to nie jest dla Ciebie problem, przyślij mi proszę to zaświadczenie zeskanowane na adres greyhaired@interia.pl Rozumiem, że w Twoim przypadku wypisał je lekarz? Po wytłumaczeniu, na czym polega uprawdopodobnienie płci? Odpisz proszę :roll:
Alenam Zaświadczenie z wpisaną płcią mam od lekarza. Właściwie nawet nie bardzo mu tłumaczyłam na czym to polega. Jak wysyłałam pismo do szpitala to jako załącznik dodałam pismo z tej strony o uprawdopodobnieniu płci-popodkreslałam najważnejsze kawałki. Jak sie z nim spotkałam to on tylko wspomniał, że to tak wcześnie (właściwie w chwili zabiegu Maleństwa ani jednego ani drugiegi już nie byłO) że nie ma wagi, ani wzrostu ani płci. ja tylko powiedziałam, ze wagi i wzrostu niech nie wpisuje, a jesli chodzi o płeć to stosuje sie uprawdopodobnienie i stosowne pismo juz dostał. On przytaknął i rozmowa na ten temat się zakończyła. Oczywiście za moment przesyłam zaświadczenie.
Dominiko, bardzo dziękuję - odpisałam Ci w mailu. PozdrawiamSmile
Po 2 miesiącach doczekałam się odpowiedzi Rzecznika Praw Dziecka. Niestety - kompletna porażka. Pod panią Sowińską ten urząd zajmuje się chyba tylko Teletubisiami. Zespół Informacyjno-Interwencyjny odpisał mi, cytując wszystkie możliwe przepisy, na które powoływałam się zresztą w swoim piśmie... Końcówkę przytaczam:
\"W tej sytuacji proponuję zwrócić się ponownie do Ministerstwa Zdrowia w celu przedstawienia aktualnych informacji w sprawie oraz w celu doprecyzowania sposobu \'uprawdopodobnienia płci\'.
Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do Ministra Zdrowia w sprawie braku rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka, wytycznych dotyczących postępowania (sposobu uzupełnienia wniosku) w przypadku nieznajomości płci dziecka (z uwagi na krótki okres ciąży).\"
Bez komentarza :twisted:
alenam - to istna spychologia z tą odpowiedzią. Może trzeba rzeczywiście taki projekt doprecyzowania Uprawdopodobnienia płci zgłosić do trybynału.
eledhwen (Agata) my miałyśmy duuuuuużo szczęścia, że udałao nam się zarejestrować nasze Maluchy (ja swojego synka rejestrowałam 2 stycznia 2007). Jakiś czas temu dzwoniłam do swojego USC i dowiedziałam się, że dziś bez podania płci na karcie urodzenia nic bym nie zdziałała, żadne oświadczenia by nie pomogły.
Instrukcja zrobiła swoje!

zerknij na wątek \"Prawnik - jak zarejestrować dziecko 9tc\". Zrozumiesz wtedy jak wiele się od stycznia zmieniło. Szkoda tylko, że na gorszeSad
Stron: 1 2 3 4 5