Poronienie - Forum

Pełna wersja: Kilka pytań o ciążowe dolegliwości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziewczyny, piszę, bo może któraś z Was miała podobne problemy. Moze tylko mi się wydaje, ale tak sobie myślę, że 20. t.c., w którym jestem to jeszcze za wcześnie na takie dolegliwości, a jednak.

Do tej pory nic mnie nie męczyło, żadne mdłości (może ze dwa takie dni były), zgaga rzadko i po konkretnych produktach, których wystarczało unikać, a teraz - hmmm.

Po pierwsze kręgosłup. Czy juz na tym etapie miałyście z nim problemy? U mnie zaczęło się tuż przed świętami i momentami ból jest nie do zniesienia. Wcześniej był to ból w krzyżu i pojawiał się tylko w czasie ruchu, teraz boli wyżej, czasami promieniuje na boki i boli gdy stoję, siedzę, leżę - ach, praktycznie cały czas.

Do tego doszedł ból dolnych żeber. Podobno to normalne, bo naciska na nie powiększająca się macica, ale gdzieś przeczytałam, że to normalne pod koniec ciąży, a nie na półmetku. Spotkałyscie się z tym? Rodzina mnie \"pociesza\", że będzie coraz gorzej i na poprawę nie ma co liczyć, ale może Wy wlejecie we mnie trochę nadziei ;-)

Pozrdawiam
Jeszcze jedno pytanie, już nie o dolegliwości Smile - kiedy poczułyście pierwsze ruchy swoich Dzieci? Chodzi mi o takie konkretne kopniaki, które nie pozostawiały wątpliwości co do tego, że to od małych Człowieczków ;-)
Ktosiku,
u mnie wszystkie dolegliwości były nietypowe, to zawsze jest bardzo indywidualna sprawa, zależna nie tylko od Twoich \"predyspozycji\", tego ile ruchu zażywasz etc., ale tez od ruchliwości i ułożenia Malca.
Kręgosłup tez mi dokuczał, zwłaszcza gdy się za bardzo oszczędzałam i bałam gimnastykować i najbardziej własnie około połowy ciąży, potem, jak już ustalił się nowy środek ciężkości Smile, kręgosłup się przyzwyczajał i bolał tylko gdy za dużo stałam.
Nie martw się na zapas Smile
Pozdrowienia
Ktosiku to Twój wątek a ja tak z innej beczki...

Wiedziałam, że tu \"znajdę\" Cię napewno tylko szkoda, że dopiero dziś o tym pomyślałam... Chciałam z całego serca podziękować Ci za maila z życzeniami świątecznymi, niestety dostałam go jako spam i poczta mi go usunęła, nie miałam adresu, żeby odpisać.... Przykro mi z tego powodu. Mam nadzieję, że będę miała okazję wysłać Noworoczne... Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję Smile

zana

ktosiku-tak jak magda powiedziala kazda kobieta w ciazy ma jakies dolegliwosci -co do kregoslupa to tez od samego poczatku mialam-musisz wiecej odpoczywac co do zgagi jest dobrze napic sie szklanki mleka a jak to nie pomaga to mozna kupic w apteczce specjalne melczko na zgage-jak to sie mowi to sa uroki ciazy
Ktosiku Smile
Z kregoslupem mialam problemy od jakiegos 16 tc, bol straszny. Teraz mam w okolicach posladkow Smile a ruchy czuje od 17 tc takie kopniaczki lekkie a mocne 19/20
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Cóż, wychodzi na to, że tak musi być ;-)

dzidzia190

ktosiku ja bole krzyza mam tez tak od 16-17 tyg i to takie ze po prostu umieram - a najbardziej mi dokuczaja jak siedze, wiec albo non stop leze albo juz wole stac niz siedziec :roll: takze to chyba calkiem \"normalne\" jest, czekam teraz na rwe kulszowa ktora podobno pojawia sie tez gdzies na tym etapie teraz i znajac moje szczescie na pewno mnie dopadnie :twisted: