Strona internetowa Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu korzysta z plików cookies (ciasteczek). Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć możliwość zapisywania cookies korzystając z opcji ustawień używanej przeglądarki internetowej, jednak w konsekwencji może to skutkować ograniczeniem lub utratą możliwości korzystania z niektórych funkcji serwisu. Natomiast korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki dotyczącej cookies, w tym zgodę na ich zapisywane i przetwarzanie na urządzeniu końcowym Użytkownika.

Tłumaczenie wyników badań histopatologicznych

Moderatorzy: Kredka, Malgosia, marysia, masaiimara, PiBi.

Strona: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Post
Patrycja
Gość
Witam!W mojej karcie ciążowej mam napisane UTERUS DUPLEX co to oznacza czy ktos moze mi to wytlumaczyc
BASIA
Gość
rozpoznanie histop. 1) Mucosa canalis colli uteri. 2. Endometrium in stadio secretionis. Czy po takim rozpoznaniu usuna mi tylko macicę z mięśniakami, czy przydatki też? Operacja 27.07. i nikt mi nie powiedział co będzie ostatecznie; usłyszałam tylko, że decyzje podejmie profesor! Czy wyszło coś poważnego?
radlena
Gość
prosze niech ktos odpowie
Użytkownik
Zarejestrowany od: Stycznia 2005
ODPOWIEDŹ DLA Name: zielonydom Date: 6/29/05 - 11:45 am Wynik nie mówi dlaczego obumarła ciąża. Martwica doczesnej i łożyska to naturalna konsekwencja obumarcia płodu. O przyczynie może najwięcej wiedzieć lekarz ginekolog, który cię prowadził. Pozdrawiam, Agrawek.
Użytkownik
ODPOWIEDŹ DLA Name: zuza1112 Date: 7/05/05 - 6:29 pm Grav. I Abortus incompleta - Ciąża pierwsza. Poronienie niepełne. decidua necroticans - Doczesna obumierająca. Co do postępowania dalszego proponuję zwrócić się do lekarza ginekologa. Pozdrawia, Agrawek.
Użytkownik
Name: Patrycja Date: 7/07/05 - 4:10 pm UTERUS DUPLEX - tłumaczenie dosłowne: macica podwójna. Jest to pewna nieprawidłowość w budowie macicy o szczegóły koniecznie proszę zapytać lekarza ginekologa. Pozdrawiam Agrawek.
Użytkownik
OPOWIEDŹ DLA Name: BASIA Date: 7/08/05 - 4:06 pm Mucosa canalis colli uteri - śluzówka kanału szyjki macicy Endometrium in stadio secretionis - Endometrium w fazie sekrecji. Wynik badania który zacytowałaś jest prawidłowy - nie zawiera żadnej patologii. Dlatego też trudno mi się ustosunkować do Twoich pytań. Wydaje mi się że powinnać się zwrócic z tymi wątpliwościami do lekarza prowadzącego - masz prawo wiedzieć jaki zakres operacji jest planowany. Pozdrawiam Agrawek.
Użytkownik
ODP DLA Name: radlena Date: 7/05/05 - 11:12 pm Przepraszam że musiałaś tak długo czekać. Wynik ten nie może byc interpretowany bez danych klinicznych, może sugerować że przyczyną poronienia było zakażenie ale równie dobrze opisane zmiany mogą być skutkiem wcześniejszego obumarcia płodu. Proszę koniecznie zwróć się do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam Agrawek.
gosia
Gość
Witam! 6 lat temu miałam zabieg wynik badania był następujący: Erosio glandularis papillaris in statu epidermisationis et ovula Nabothi colli uteri. W chwili obecnej mam skierowanie na pobranie wycinków z rozpoznaniem Erosio colli uteri (Hyperchromatosis) Bardzo proszę o kmożliwie szybkie tłumaczenie bo bardzo się tym denerwuję. Pozdrawiam Gosia!
sylwia
Gość
Proszę o przetłumaczenie badania rozpoznanie: grav obsolta makroskopowo: skrzepy krwi i strzępy błoniaste mikroskopowo: fragmenta decidua cum necrosi haemorrhagici, villi choriales et edometrium sine signis secretionis.
sylwia
Gość
proszę o diagnozę rozp. kliniczne: grav obsoleta makroskopowo: skrzepy krwi i strzępy błoniaste mikroskopowo: fragmenta deciduae cum necrosi haemorrhagici, villi choriales et endometrium sine signis secretionis.
asia
Gość
Prosze o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego: 1. cervicitis chronica 2. mucosa endocervicalis 3. atrophia endometrii Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Agnieszka
Gość
Bardzo proszę o przetłumaczenie i opinię o wynikach gruczołu krokowego mojego taty. I-III-Fragmenta prostatae cum inflammatione chronica focali. II-Fragmentum prostatae cum foco parvo proliferationis glandularum parvarum cum dysplasia epithelii. Z góry serdecznie dziękuję! Agnieszka
stara
Gość
Witam! Proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego: mengieoma meningotheliale 1 stopnia złośliwości wg WHO (M-9530/3)... Z góry dziekuje =)
Użytkownik
Name: sylwia Date: 7/27/05 - 1:26 pm -------------------------------------------------------------------------------- grav obsoleta - ciąża obumarła. fragmenta deciduae cum necrosi haemorrhagici, villi choriales et endometrium sine signis secretionis. - fragmenty doczesnej z marwicą krwotoczną, kosmkami i endometrium bez wykładników wydzielania. Pozdrawiam Agrawek.
kobieta
Gość
Proszę o przetlumaczenie wynikow badania histopatologicznego po operacji hysterectomnia. 1.hyperplasia leiomyomatosa parietis corporis uteri. 2.W poscielisku przewlekly naciek zapalny i torbiele zastoinowe Nabotha. 3.Co oznaczają te wyniki?
Ines
Gość
W 21 tygodniu ciąży miałam wywołany poród ze względu na wadę płodu płci męskiej (wada układu moczowego - uropatia zaporowa) i odejście wód płodowych. Zostało wykonane badanie patomorfologiczne o którego interpretację bardzo proszę: Mikroskopowo: Łożysko o obrzękniętych kosmkach z niewielkimi złogami włóknika i rozproszonymi ogniskami zwapnień. W doczesnej płyty podstawnej obecne są skupienia granulocytów. Rozproszone granulocyty obecne są w błonach plodowych pozałożyskowych. O czym świadczy taki wynik? Czy można wnioskować z tego jaka mogła być przyczyna odpłynięcia wód oraz choroby dzidziusia? Czy te wyniki świadczą o jakichkolwiek nieprawidłowościach? Z góry bardzo dziekuje za odpowiedź.
leminka
Gość
Proszę o pomoc w interpretacji wynikow: Grav, 8 hbd obsoleta - to zapewne zonacza poronienia w 8 tyg ciazy. Natomiast mam problem z tym zdaniem: Villi choriales et decidua. Bylabym wdzieczna za pomoc! SU
cenia
Gość
Proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego : 1) endocervix et fragmenta epithelii planii - 1. ( M-00100) 2) endometrium in stadio proliferationis ( z OM - 14 dz.c.) - 2. (M-79310) 3) leiomyoma - fragmenta. ( M-8890/01) z góry bardzo serdecznie dziękuję.
Ala
Gość
Lekarz rozpoznal u mnie polip szyjki macicy i kazał zgłosić się do szpitala w dogodnym dla mnie terminie.Jak dlugo mogę odkładać zabieg?
EWA
Gość
PROSZE O PRZETLUMACZENIE BADANIA HISTOPATOLOGICZNEGO. ROZPOZNANIE KLINICZNE : Myomata corporis uteri. 1) Wyskrobiny z szyjki-Fragmenta mucosae cervicis, fragmenta epithelii paraepidermoidali. 2) Wyskrobiny z trzonu- Fragmenta parva endometrii in stadio secretionis 3) Wyciniki- Cervicitis chronica dispersa PROSZE O SZYBKIE ODPISANIE Ewa
mili
Gość
po ostanim badaniu (po łyżeczkowaniu) wyskrobin z kanalu szyjki macicy i jamy macicy moje winiki brzmia nastepująco: 1.Mucosa colli uteri et fragmenta endometrii 2.Hyperplasia simplex sine atypia endometrii. Prosze o wyjasnienie co oznaczają m.
Użytkownik
ODP DLA Name: leminka Date: 8/22/05 - 3:31 pm -------------------------------------------------------------------------------- Natomiast mam problem z tym zdaniem: Villi choriales et decidua. I słusznie, tłumaczenie dosłowne to kosmki kosmówki i doczesna. W tej części wyniku patologii nie ma. Pozdrawiam Agrawek.
Użytkownik
ODP DLA Name: Ines Date: 8/08/05 - 8:11 pm Niestety nie można interpretować wyniku histopatologicznego bez kontekstu kliniki. Obrzęk kosmków raczej jest wtórnym zjawiskiem do innego rodzaju zaburzeń. Pojawienie się granulocytów obojętnochłonnych zarówno w błonach pozałożyskowych jak i w płycie kosmówkowej może byc sygnałem zaczynajacej się infekcji ale nie koniecznie. prosze zwróć się do lekarza ginekologa. Pozdrawiam Agrawek.
Użytkownik
ODP DLA Name: cenia Date: 8/24/05 - 1:04 pm -------------------------------------------------------------------------------- 1) endocervix et fragmenta epithelii planii - śluzówka kanałi i fragmenty nabłonka płaskiego 2) endometrium in stadio proliferationis - endometrium w fazie proliferacji 3) leiomyoma - fragmenta - mięśniak - fragmenty. Pozdrawiam Agrawek.

Strona: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Poronienie - Forum SRpP jest zbudowane na UseBB 1 Forum Software