Strona internetowa Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu korzysta z plików cookies (ciasteczek). Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć możliwość zapisywania cookies korzystając z opcji ustawień używanej przeglądarki internetowej, jednak w konsekwencji może to skutkować ograniczeniem lub utratą możliwości korzystania z niektórych funkcji serwisu. Natomiast korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki dotyczącej cookies, w tym zgodę na ich zapisywane i przetwarzanie na urządzeniu końcowym Użytkownika.

Alloimunizacja-miałyście te zastrzyki??

Moderatorzy: Inka, Kredka, Malgosia, marysia, masaiimara, PiBi.

Strona: 1

Autor Post
Miga
Gość
Dość długo nie mogłam się zdecydować by cokolwiek napisać.Jestem w podobnej sytuacji jak Wy.2004 był najgorszym rokiem w moim życiu bo wtedy to(w lutym 8 tyg. i listopadzie 6 tyg.)staciłam dwójkę moich kruszynek.Jestem już po ciągu badań specjalistycznych.Wyniki wskazały na problemy natury immunologicznej.Lekarz zdecydował się na alloimunizację.Czy któraś z Was miała może takie zastrzyki?No i czy Wam pomogły?Troszkę się boję tego.Bardzo proszę o kontakt.Pozdrawiam
Agi
Gość
Straciłam 3 ciąże.Własnie zaczynam ciag badań. Czy moglabyś napisac coś wiecej o tych problemach natury immunologicznej? Na czym to polega?Jak to wykryli? Dziękuje
Miga
Gość
Jasne.Tuż po 2 poronieniu lekarz zlecił mi ciąg badań które,jak mielismy nadzieję,pokażą przyczynę poronień.Pierwsza seria badań(oto one:wymaz z szyjki na chlamydię i jej pokrewne ,VDRL-test kiłowy,HBsAg,PRL,E2, LH/FSH,FT4.TSH,Glukoza,Mocznik,Kreatynina,APTT oraz badania antygenowe-przeciwjądrowe, antykardiolipinowe,antykoagulant tocznia)wskazały na obecność ureaplasmy,która występuje na szyjce macicy.Jak powiedział lekarz to mogła być jedna z przyczyn poronień.Jednakże na wszelki wypadek zaproponował wykonanie 2 dodatkowych badań immunologicznych a mianowicie testu mikrocytotoksycznego i mieszaną hodowlę limfocytów.O ile 1 badanie wyszły dobrze to ta "hodowla"wykazała brak przeciwciał blokujących(w momencie kształtowania się zarodka nie ma go co obronić przed ciałami zwalczającymi).Lekarz zalecił allomunizację i naprawdę liczę że te szczepionki pomogą stworzyć ten "parasol ochronny".Życzę powodzenia.Jak będziesz mogła to daj znać jak Ci idzie:)Pozdrawiam
agi
Gość
Droga Migo! Dziekuje ci za te informacje.Bardzo przydatne.Zycze ci z calego serca aby te szczepionki pomogly. Ty jestes po 2 poronieniach, ja po 3 - 9,6 i 10 tydz.Dwa tyg. temu wrocilam ze szpitala. Rany sa jeszcze swieze ale zaczynam badania.Dlaczego dopiero teraz - moglam je zrobic po 2 stracie, ale moj lekarz nie uwazal ze to konieczne, a ja nie wiedzialam ze jest ich jeszcze tyle. Z jakiego jestes miasta? Ja jestem z Torunia i duzo badan niestety musze zrobic na wyjazdach, tzn. Bydgoszcz, Warszawa i chyba Łódz. W środe jade do wawy do laboratorium Bakter na listeriozę. Nie wiem jakie inne badania bede mogla tam zrobic? Moze zrobie czesc z tych co wymienilas - te skroty nic mi nie mowia ale podpytam lekarza. Pozdrawiam cie mocno.Agi
Miga
Gość
Hej.Jestem z Krakowa i wszystkie badania robiłam w klinice Spes.Były one dość kosztowne ale zawsze lepiej się przebadać nigdy nie wiadomo co wyjdze.Te skróty badań to są m.in. test kiłowy,test na żółtaczkę(jeśli miałaś wykonany zabieg czyszczenia to szczerze polecam),test na hormony(progesteron,estrogeny)badania tarczycowe,na poziomy cukru i kilka jeszcze innych.Wszystkie oprócz wymazów były robione z krwi.Ważne są zwłaszcza te antygenowe-przeciwjądrowe,antykardiolipinowe,antykoagulant tocznia.Powiem Ci szczerze że nie pierwszy raz spotykam się z reakcją lekarza który uważa że badania nie są potrzebne i że poronienia się po prostu zdarzają.Boże jakie to wkurzające!!!!Moja pierwsza lekarka nie rozpoznała u mnie ciąży tylko powiedziała że na pewno mam wahania hormonalne.A jak się okazało że jestem w ciąży to już do niej nigdy nie poszłam.Byłskawicznie zmieniłam lekarza.Tylko że mojemu dziecku już nie dało się pomóc.Czy możesz mi powiedzieć co to za badanie listerioza.Życzę powodzeniaw badaniach.Daj znać jak wyszły.Całuski.Pozdrawiam
Agi
Gość
Witaj O tej listeriozie dowiedzialam sie jak zadzwonilam do bydgoszczy aby umowic sie na bad. genetyczne. Mila pani doktor zapytala czy robilam badania w kierunku chorob odzwierzecych. Powiedzialam ze tak i ze wszystko wyszlo dobrze, zapytala wiec czy mam badania na chlamydie i listerioze.Bo musze je koniecznie zrobic.Te choroby nie daja objawow a sa przyczyna poronien. Dokladnie nie wiem co to za chorobsko ta listerioza ale badaja ja z krwi, koszt 40 zl, nie potrzeba skierowania.Bede robila je w wawie w laboratorium Bakter Na targowej.Chlamydie nie bede na razie robila bo po wylyzeczkowaniu macicy mialam dosc silne bole brzucha i dostalam antybiotyk Sumamed, ktory podobno niszczy chlamydie. A wiec jak ja mialam to juz nie mam. Pozdrawiam cie , bedziemy w kontakcie Agi
Agi
Gość
Zapomnialam podac ci jeszcze informacje o twoich szczepionkach i leczeniu.Wejdz na strony forum bociana, watek poronienia.Tam czytalam dzis o leczeniu problemow immunologicznych.Jest wiele uwag i wypowiedzi: "immunologia-szczepienia..." Papa
Miga
Gość
Hej.Wielkie dzięki za namiary na boćka,zawarte tam wypowiedzi naprawdę bardzo mi pomogły.Jestem już po 1 zastrzyku i liczę że one uruchomią ten parasol ochronny.Przede mną jeszcze dwa. Najbardziej podziwiam mojego kochanego męża który na ten cel musiał oddać 20 fiolek krwi:) Mój bohater:)Jak tylko będziesz miała wyniki daj znać jak wyszły.Serdecznie pozdrawiam
Agi
Gość
czesc Oczywiscie trzymam kciuki zeby sie udalo, mozliwe ze mnie tez to bedzie czekalo.jak na razie jestem juz po 1 bad.:na listerioze, urealpazmę i na grzyby i bakterie w pochwie.wyniki za tydzien.Bylam tez u hematologa ale badania mam dopiero za miesiac. Przyszly tydzien to wizyta u endokrynologa i w poradni genetycznej.Duzo tego wszystkiego ale cierpliwie bede robila te badania bo chce zeby ta 4 ciaza zakonczyla sie sukcesem.Czego tobie z calego serca zycze!!! Ps.Wlasnie uswiadomilam sobie jak wielkie szczescie maja osoby ktore bez problemów zaszly w ciaze i maja zdrowe dzidzie. Moze bedziesz miala ochote pogadac na gg.Moje haslo to ana 4524848 . Papa.Agi

Strona: 1

Poronienie - Forum SRpP jest zbudowane na UseBB 1 Forum Software