Strona internetowa Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu korzysta z plików cookies (ciasteczek). Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć możliwość zapisywania cookies korzystając z opcji ustawień używanej przeglądarki internetowej, jednak w konsekwencji może to skutkować ograniczeniem lub utratą możliwości korzystania z niektórych funkcji serwisu. Natomiast korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki dotyczącej cookies, w tym zgodę na ich zapisywane i przetwarzanie na urządzeniu końcowym Użytkownika.

zaświadczenie o braku ciąży?

Moderatorzy: Kredka, Malgosia, marysia, masaiimara, PiBi.

Strona: 1

Autor Post
Użytkownik
Zarejestrowany od: Lipca 2007
witam serdecznie.
Mam problem w zakładzie pracy. Byłam w ciąży i lekaż wystawił mi L4, które doniosłam do zakładu pracy. tam dowiedzieli się że jestem w ciąży bo był na druku symbol B o którym nie wiedziałam, zażądali doniesienia zaświadzenia o ciąży. W tej chwili jestem jeszcze na L4 ciążowym ale nie jestem już w ciąży :'( . czy po skończeniu L4 muszę donieść zaświadczenie o braku ciąży? pytałam w kadrach i kazano mi donieść zaświadczenie o ciąży bo jetem na takim zwolnieniu, tłumaczenie nie pomogło. Wiem że to troche zawiłe ale to wina srtesu. Pomóżcie.
jola
Doradca
Zarejestrowany od: Lipca 2006
pracodawca ma prawo zażądać takiego zaświadczenia dla celów innych niż naliczani wynagrodzenia - czyli np. jeśli trzeba Ci zmienić warunki pracy lub cos podobnego
do samej wypłaty zasiłku chorobowego wystarcza zwolnienie z kodem B
teoretycznie więc nie musisz nic donosić
w praktyce zresztą też nie musisz, ale chyba bez ustnego wyjaśnienia się nie obejdzie
Użytkownik
Zarejestrowany od: Stycznia 2007
ja tez tak miaBam,jak po zabiegu mialam L4 jeszcze przez miesiac.popros od swojego lekarza zeby ci napisal krutkie objasnienie dla pracodawcy.

Strona: 1

Poronienie - Forum SRpP jest zbudowane na UseBB 1 Forum Software