Strona internetowa Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu korzysta z plików cookies (ciasteczek). Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć możliwość zapisywania cookies korzystając z opcji ustawień używanej przeglądarki internetowej, jednak w konsekwencji może to skutkować ograniczeniem lub utratą możliwości korzystania z niektórych funkcji serwisu. Natomiast korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki dotyczącej cookies, w tym zgodę na ich zapisywane i przetwarzanie na urządzeniu końcowym Użytkownika.

ziola a poronienie

Moderatorzy: Kredka, Malgosia, marysia, masaiimara, PiBi.

Strona: 1

Autor Post
Użytkownik
Zarejestrowany od: Stycznia 2007
Czy ktos z was dziewczyny wie jakie ziola moga powodowac poronienie?
Ja pije wlasciwie tylko herbaty ziolwe, jak szalwia, pokrzywa, mieta, rumianek, bratek, czarny bez i herbata zielona.Prosze o odpowiedz, jak znacie
dzieki
VIP
Zarejestrowany od: Października 2006
kirkiola,
napewno nie jest wskazane picie liscia maliny poniewaz maja dzialanie rozkurczowe, zaleca sie go natomiast pod koniec ciazy aby ulatwic porod. ja pilam pod koniec i mialam bardzo spokojny i dobry porod. oczywiscie byla to zasluga rowniez wielu innych czynnikow ale lisc maliny napewno sie do tego przyczynil ;)
z wymienionych przez ciebie ziol to naprawde trudno mi powiedziec jaki maja zwiazek z ewentualnym poronieniem, sprawdz ktorych ziol nie powinno sie pic w ciazy, mysle ze to w duzym stopniu sie pokrywa.
pozdrawiam
Madness ile przed porodem pilas ta herbatke z lisci malin ?? moze ja juz zaczne, czy za wczesnie ?
Użytkownik
Zarejestrowany od: Stycznia 2006
Użytkownik kirkiola napisał
Czy ktos z was dziewczyny wie jakie ziola moga powodowac poronienie?
Ja pije wlasciwie tylko herbaty ziolwe, jak szalwia, pokrzywa, mieta, rumianek, bratek, czarny bez i herbata zielona.Prosze o odpowiedz, jak znacie
dzieki

Kirkiola - wszystko co pijemy i jemy w ciąży, a nie stanowi "standardu "winno konsultować się z lekarzem prowadzącym, terapie ziołowe - tym bardziej - niczego na "własną rękę".
Nie zamartwiaj się na zapas - poradź się swojego lekarza.
Mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć przyczynę.
Pozdrawiam - Agata
VIP
Zarejestrowany od: Sierpnia 2006
Znalazłam takie linki:
http://www.mediweb.pl/forums/viewtopic.php/t=8566.html
http://www.forum.akcjasos.pl/viewtopic.php?t=3317
http://www.maluchy.pl/porada/319
może się przydadzą.

A to cytat z forum www.tik-tak.pl
"Poniższe informacje wyczytałam w piśmie medycznym.
Bardzo ostrożnie do preparatów ziołowych powinny podchodzić kobiety w ciąży. Uważać należy szczególnie w I trymestrze, kiedy trwa organogeneza, czyli kształtują się narządy ciała dziecka.
W ciąży nie powinno się zażywać zwłaszcza preparatów z żeń-szeniem - zawiera niewielką ilość estrogenu.
Rumianek może powodować uczulenia.
Kwiat lipy i liście malin powodują przekrwienie skóry matki i większy odpływ krwi z łożyska.
Pita w zbyt dużych ilościach mięta może mieć działanie wczesnoporonne. Nie trzena z niej jednak rezygnować całkowicie,ale pamiętać by pić nie więcej niż 1 szkl słabiutkiej mięty dziennie."

Zioła to też leki (niektóre bardzo mocne) i w ciąży nie powinno się pić żadnych ziół bez konsultacji z lekarzem (nawet herbatki przeczyszczające). Ja takie piłam... nie pomyślałam, że mogą zaszkodzić... ale przyczyn poronień jest tak wiele, że nie ma sensu się obwiniać. Nigdy nie będziemy wiedziały, że to akurat to zaszkodziło... Pomimo takiego postępu w medycynie lekarze nie potrafią jednoznacznie ustalić przyczyny poronień, ani im zapobiegać to co my biedne możemy?...

Pozdrawiam cieplutko
Zarejestrowany od: Stycznia 2005
http://www.poronienie.pl/gr_leki.html

Monika

www.dobreszczepionki.pl
VIP
Zarejestrowany od: Października 2006
Użytkownik eska napisał
Madness ile przed porodem pilas ta herbatke z lisci malin ?? moze ja juz zaczne, czy za wczesnie ?

eska, juz zaczynaj!!!! nie jest to moze super wyborny rarytas ale da sie wypic. ja pilam juz chyba ponad miesiac przed porodem. poradzila mi polozna w szkole rodzenia. na dobry porod maja wplyw tez inne rzeczy ale malina napewno tez. wiecej wskazowek i rad na dobry porod napisze ci w watku kwietniowkowym jesli chcesz.
smacznego i do dziela!!!

Strona: 1

Poronienie - Forum SRpP jest zbudowane na UseBB 1 Forum Software